У Ялті заощаджують воду для туристів, в Алушті оновили графік подачі

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Квітня 2021, 14:58
Сімферопольське водосховище
Ірина Требунських
19 Квітня 2021, 14:58

У водосховищах Ялти наразі є 13,5 мільйонів кубометрів води, а для цілодобової подачі в курортний сезон необхідний 21 мільйон кубометрів. Про це заявила «віцепрем’єрка» тимчасово окупованого Росією Криму Світлана Маслова під час брифінгу, цитує сайт окупаційного «уряду».

Вона заявила, що у водосховищах накопичують ресурс з гірських джерел.

Хаста-Баш дає 40 тисяч кубів на добу, Масандрівський водоспад — 11 тисяч кубометрів, Уч-Кош — 9,6 тисяч, — сказала представниця окупаційного «уряду».

При цьому Загірське водосховище заповнене на 35% від корисного об’єму, Щасливенське — на 62%.

Окупанти запевнюють, що при обмеженій подачі води населенню Сімферополя запасів має вистачити на вісім місяців, а саме на 249 днів. «Обсяг води у Сімферопольському водосховищі на сьогодні від корисного об'єму становить 7%, в Аянскому — 86%, і це найнаповненіше водосховище на сьогодні, в Партизанському — 12%», — проінформувала Маслова.

Щодо Алушти, то тут «найгірша ситуація на півострові». Окупанти скоротили подачу питної води населенню до п’яти годин на добу. Цього тижня ці п’ять годин розділили на два терміни: вода в кранах у мешканців Алушти має з’являтися в періоди з шостої до восьмої ранку і з 19:00 до 22:00 годин щодня.

Нагадаємо, з лютого в Алушті окупанти воду почали подавати на п'ять годин увечері та стільки ж вранці. Це третє місто в окупованому Криму, де вода постачатиметься за графіком.

Пізніше окупанти зменшили водопостачання в Алушті до пяти годин на добу.

«Кримські новини» публікували пояснення віцепрем'єра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова щодо того, за яких умов і яким чином Україна постачатиме воду в тимчасово окупований Росією Крим.