У якутського шамана Габишева в диспансері погіршився стан здоров’я

Новини України та світу
Ірина Требунських
03 Квітня 2021, 14:01
Олександр Габишев
Ірина Требунських
03 Квітня 2021, 14:01

У якутського шамана Олександра Габишева, який двічі йшов «виганяти» російського президента Володимира Путіна з Кремля, в диспансері на примусовому лікуванні різко погіршився стан здоров’я. Про це «Сибір.Реаліям» розповіла сестра шамана Киайиилана Захарова.

Відвідати брата у психіатричному стаціонарі, куди його насильно запроторили, вдалося лише з допомогою правозахисників — через два місяці після вироку російського суду.

Захарова пояснила, що цього тижня бачилася із Габишевим двічі. За її словами, шаман відчуває постійну слабкість, насилу розмовляє і скаржиться на безсоння і втрату свідомості після того, як йому роблять уколи.

Через хвилин п'ять йому стало дуже погано, він затремтів і його віднесли в палату. Так, сам він навіть не зміг піднятися на ноги. У четвер Саша мені сказав: «чи зустрінемося ми ще, не знаю». Ми його вже втрачаємо, — сказала Захарова.

Як виявилося, після першої примусової госпіталізації рідні Габишева відновлювали півроку, поки він не повернувся до нормального стану. Але як тільки він оголосив про ще один похід на Кремль, то його знову затримали і присудили до «лікування».

Координатор правозахисного фонду «Открытка», які представляють інтереси Габишева в суді, Олексій Прянішніков підтвердив, що стан шамана набагато гірший, ніж під час першої госпіталізації.  «Він завжди був активний, допитливий. А зараз дуже слабкий, уповільнені рухи, мова, одутлий — мабуть, під впливом ліків. Яких саме ліків нам, всупереч закону, відмовляються розповісти», — пояснив правозахисник.

Попередньо Олександра Габишева викрали 19 вересня 2019 року на кордоні Бурятії та Іркутської області співробітники російських спецслужб. Вже наступного дня його доставили у психіатричну лікарню для проведення експертизи. Вже 3 жовтня психолого-психіатрична експертиза визнала Габишева неосудним. Він почав свій другий похід на Москву з метою «вигнати Путіна».

Нагадаємо, у липні 2020 року повторна медична комісія визнала Габишева «безпечним для себе та оточуючих». Але у лютому 2021 року Якутський міський суд задовольнив позов місцевого психоневрологічного диспансеру про недобровільну госпіталізацію шамана Габишева. В обґрунтування своїх вимог медустанова вказала, що шаман «знову почав робити гучні заяви в засобах масової інформації».

«Кримські новини» повідомляли, що 12 травня Олександра Габишева знову затримали російські силовики і вже вдруге повезли до психіатричної лікарні. Там йому давали невідомі препарати. Вже 31 травня в Якутії комісія психоневрологічного диспансеру назвала шамана Габишева «небезпечним для себе та оточуючих» після того, як Габишев подав заяву про відмову від подальшої госпіталізації.

Вже 11 березня 2021 року суд залишив Олександра Габишева на примусовому лікуванні.