У відповідь на заяву США — в Україні прокоментували використання повітряного простору над тимчасово окупованим Кримом | QHA media
17 Жовтня 2020, 18:07

У відповідь на заяву США — в Україні прокоментували використання повітряного простору над тимчасово окупованим Кримом

Закрити

Повітряний простір над тимчасово окупованою Росією територією Криму було і залишається недоступним для планування і виконання польотів. Так у міністерстві закордонних справ України прокоментували рішення Федерального авіауправління США про використання повітряного простору, передає «Цензор.Нет».

Зазначається, що у схваленому Америкою документі йдеться про зняття заборони на здійснення польотів в західній частині Сімферопольського району польотної інформації. Тобто в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем, де відповідальність за обслуговування делегована Україні.

Зазначені зміни були внесені за результатами взаємодії фахівців Державіаслужби України та «Украероруху» з Федеральною авіаційною адміністрацією США, — йдеться у коментарі українського МЗС.

Строк дії заборони на польоти над окупованою територією завершується 27 жовтня 2020 року.

Нагадаємо: Україна після анексії Криму закрила його для повітряного руху, а також закрила усі кримські аеропорти для цивільної авіації України. Будь-які польоти туди і звідти є порушенням законів України і міжнародних правил. Пізніше деякі маршрути над Чорним морем були знову відкриті для руху цивільної авіації. Російські авіакомпанії порушують міжнародні норми та продовжують літати до анексованого Криму.

Як повідомляли «Кримські новини», у зв’язку із зміною умов в Україні і зі зниженням ризиків Америка заявила про відновлення польотів цивільної авіації над територією України у Чорному морі біля окупованого Криму з 27 жовтня 2020 року.

Дивитись ще: