У Верховній Раді знову провалили призначення міністра енергетики

Новини України та світу
Ірина Требунських
28 Січня 2021, 15:55
Юрій Вітренко
Ірина Требунських
28 Січня 2021, 15:55

Сьогодні, 28 січня, у Верховній Раді відбулося голосування за призначення Юрія Вітренка, який наразі тимчасово виконує обов’язки міністра економіки, першим віцепрем’єром — головою Міненерго. Як повідомляє пресслужба ВР, його кандидатуру підтримали 204 народних депутати за необхідних 226 голосів.

Найбільше голосів «за» кандидатура Вітренка отримала від фракції «Слуга народу» — 177. Депутати з партій «Європейська солідарність», «Голос» та «За майбутнє» утримались, а проти голосували представники «Батьківщини» та «Опозиційної платформи – За життя».

Виступаючи перед голосуванням, Вітренко зазначив, що не повторюватиме народним депутатам свою програму, яку доповідав минулого разу. Натомість він прозвітував щодо діяльності на посаді в. о. міністра енергетики.

Це вже вдруге виносять на голосування кандидатуру Вітренка на посаду міністра енергетики. Минулого разу, 17 грудня 2020 року, призначення Вітренка на посаду підтримали 186 нардепів.

Нагадаємо, 30 березня українські парламентарі мали розглядати призначення міністром енергетики Ольгу Буславець, проте президент Володимир Зеленський надіслав до Верховної Ради листа, в якому попросив зняти з розгляду це питання.

Як повідомляли «Кримські новини», у травні 2020 року виконавчого директора «Нафтогазу» Юрія Вітренка попередили про звільнення з посади. Причиною звільнення Вітренко вбачає непріоритетність боротьби проти російської агресії, зокрема ефективного захисту інтересів України у відносинах з російським «Газпромом».