У Верховній Раді ухвалили відставку міністра внутрішніх справ

Новини України та світу
Ірина Требунських
15 Липня 2021, 15:28
Ірина Требунських
15 Липня 2021, 15:28

Сьогодні, 15 липня, у Верховній Раді (ВР) проголосували за відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Про це інформує сайт українського парламенту.

Голова ВР Дмитро Разумков пояснив, що Аваков подав заяву про прохання прийняти його відставку з посади ще 13 липня.

Відповідно до частини 1 статті 18 закону «Про Кабінет міністрів України», прошу прийняти мою відставку з посади міністра внутрішніх справ України. Честь маю, — написав Аваков у заяві.

Під час обговорень депутатка Олександра Устимова зазначила, що «цього дня чекали всі українці ще з дня обрання Верховної Ради дев’ятого скликання». Вона додала, що Аваков має понести кримінальну відповідальність за незаконні арешти активістів та інші злочини, вчинені правоохоронними органами в Україні. Представниця партії «Європейська солідарність» Ірина Геращенко наголосила, що їхня фракція голосуватиме не за персоналію Авакова, а за відставку всього уряду, створеного за часів президентства Володимира Зеленського.

Загалом перед голосуванням виступили шість народних депутатів.

За відставку Авакова з посади проголосував 291 народний депутат.

Стало відомо, що Зеленський запропонував на посаду очільника МВС кандидатуру Дениса Монастирського, який наразі очолює парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності та є представником президентської фракції «Слуга народу». Розгляд його кандидатури запланований на п'ятницю, 16 липня.

Раніше про відставку Арсена Авакова повідомили на офіційному сайті МВС.

Як повідомляли «Кримські новини», торік під час години запитань до уряду у Верховній Раді звітував міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. У звіті він пояснює дії правоохоронної системи щодо таких резонансних справ, як тортури у відділку поліції в Кагарлику, перестрілку між перевізниками у Броварах і вбивство п’ятирічного Кирила Тлявова. Під час звіту міністра під стінами ВР люди проводили масові мітинги за його відставку.