У Варшаві та Берліні покажуть документальний проєкт про Крим

Новини України та світу
Ірина Требунських
07 Липня 2021, 18:59
Ірина Требунських
07 Липня 2021, 18:59

Цього року документальний драматургічний проєкт під назвою «Крим. П’ята ранку» демонструватимуть глядачам у столицях України, Польщі та Німеччини. Про це під час форуму «Україна 30» розповів директор Українського інституту Володимир Шейко, передає «Суспільне».

Проєкт присвячений долі політв’язнів в тимчасово окупованому Росією Криму. Шейко пояснив, що назва мотивована тим, що окупаційні силовики вриваються з обшуками в домівки кримчан найчастіше о п’ятій годині ранку.

Текст для проєкту написали Наталка Ворожбит, Анастасія Косодій і Альберт Сардарян на основі реальних історій політв’язнів.

Ми створили драматургічний документальний текст про долі політв’язнів, їхні родини, адвокатів, захисників, який, ми сподіваємося, буде ставитися широко в театрах, різноманітних правозахисних осередках за кордоном, — озвучив Шейко.

До створення проєкту долучилося і міністерство закордонних справ України. Передбачається, що «Крим. П’ята ранку» створить адвокаційну кампанію у світі, приверне увагу до порушення прав людини в Криму окупантами.

«Ми сподіваємося, такий проєкт через мистецькі інституції і громадянське суспільство буде примножувати видимість цієї теми в міжнародному середовищі», — додав директор Українського інституту.

Нагадаємо, перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар під час форуму «Україна 30. Міжнародна політика» пояснила, що Росія перетворює Крим на величезну військову базу, а на окупованому півострові розмістила потенційні носії ядерної зброї.

Як повідомляли «Кримські новини», в Україні стартував соціальний проєкт «Всі, хто хотіли, поїхали?», який складається з 10 мультфільмів про реальних людей, які з тих чи інших причин залишилися мешкати на тимчасово окупованих територіях Криму і на Донбасі.