У в'язницях анексованого Криму тримають 88 політв'язнів — «Кримська правозахисна група» | QHA media
Репресії
23 Грудня 2019, 10:25

У в'язницях анексованого Криму тримають 88 політв'язнів — «Кримська правозахисна група»

Закрити

На сьогодні з «кримських справ» у в’язницях анексованого Криму тримають 88 політичних в’язнів. Про це повідомила голова правління «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник в ефірі «Громадського радіо».

Людей, які позбавлені волі через політичне переслідування, вже 88, і вони знаходяться або в СІЗО Криму, або в колоніях Криму, або вже й у СІЗО Російської Федерації, — сказала вона.

Ольга Скрипник. Фото: Громадське радіо

За словами Скрипник, кримських татар, яких затримали у березні, ще на етапі слідства одразу вивезли до РФ.

Раніше на етапі слідства люди ще залишалися в Криму, а зараз їх перевезли до Краснодару, і слідчі дії тривають там. Це дуже ускладнює роботу адвокатів, це дуже ускладнює можливість їх підтримувати. Я думаю, це було зроблено не просто так.

Скрипник оприлюднила статистику, згідно з якою за 2019 рік у Криму визволили 12 осіб, але при цьому позбавили волі ще 40 людей. З них двоє людей пізніше отримали умовні терміни, але 38 осіб залишаються за ґратами.

Тому Росія начебто йде на поступки і відпускає людей, однак, з іншого боку, — заарештовує ще більше, — констатувала Скрипник.

При цьому голова управління «Кримської правозахисної групи» попередила, що переслідування зараз вже стосуються і тих, хто підтримував окупацію Криму РФ.

Людина, яка потрапила в систему, де немає поваги до прав людини, рано чи пізно може стати її жертвою, і неважливо, чи підтримуєте ви цей режим, чи ні, — підкреслила Скрипник.

Нагадаємо, 27 березня у декількох районах Криму російська ФСБ провела облави, під час яких затримувалися мирні жителі за звинуваченням в організації або участі у забороненій в РФ партії «Хізб ут-Тахрір». 11 листопада «Київський районний суд» Сімферополя постановив продовжити до 15 лютого термін арешту чотирьом фігурантам надуманої «справи Хізб ут-Тахрір» з «другої сімферопольської групи». 12 листопада такий самий запобіжний захід було обрано і щодо Ремзі Бекірова, а пізніше продовжили арешт до 15 лютого 2020 року Рустему Шейхалієву, Осману Аріфмеметову і Сеітвелі Сейтабдієву.

Як повідомляло QHA media, 19 грудня двох фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» з «другої сімферопольської групи» — Ремзі Бекірова і Рустема Сейтхалілова — перевели з психіатричної лікарні у СІЗО окупованого Сімферополя. Наступного дня ще одного фігуранта Тофіка Абдулгазієва помістили на примусову психіатричну експертизу в «Кримську республіканську психіатричну лікарню №1».

Дивитись ще: