У Туреччині висунули звинувачення 20 особам, причетним до вбивства журналіста Хашоггі | QHA media
25 Березня 2020, 14:22

У Туреччині висунули звинувачення 20 особам, причетним до вбивства журналіста Хашоггі

Закрити
Джемаль Хашоггі. Фото: Anadolu

Генпрокуратура Стамбула завершила розслідування справи про вбивство саудівського журналіста Джемаля Хашоггі. Як повідомляє турецьке видання Anadolu, обвинувальний висновок містить список з 20 осіб, причетних до звірячого вбивства в будівлі генконсульства Саудівської Аравії.

Прокуратура просить засудити до довічного ув’язнення в колонії суворого режиму 18 осіб. Окрім того, прокуратура вимагає тюремне ув’язнення для двох осіб — Ахмета бін Мухаммеда аль Асира та Сауда аль Кахтані — причетних до вбивства за статтею «організація і умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю».

Усіх обвинувачених також оголосили у міжнародний розшук по лінії Інтерполу.

Журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі 2 жовтня 2018 року пішов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для вирішення особистих питань і зник. Саудівські офіційні особи спочатку наполягали на тому, що Хашоггі залишив будівлю. Турецька сторона заявила, що його там вбили. Згодом Саудівська Аравія змінила свою позицію і повідомила, що вбивство журналіста було умисним.

Туреччина виступає за організацію в Стамбулі судового процесу у справі Хашоггі та закликала Ер-Ріяд видати осіб, причетних до вбивства журналіста. Правозахисники та представники міжнародних організацій відкрито звинуватили Ер-Ріяд у спробі зам’яти справу, до якої, на їхню думку, може бути причетний наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман.

QHA media повідомляло, що журнал Time у грудні 2018 року оголосив «людиною року» журналістів і охрестив їх «стражами» (The Guardians). Зокрема, таким «стражем» посмертно названий і Джамаль Хашоггі.

Дивитись ще: