У Туреччині анонсували арешти 51 підозрюваного у причетності до «гюленістів»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
07 Квітня 2021, 15:08
Тетяна Нікішина
07 Квітня 2021, 15:08

У Туреччині видали ордер на арешт 51 особи за підозрою в причетності до руху ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, який офіційна Анкара називає терористичною організацією і покладає на нього відповідальність за спробу військового перевороту у 2016 році.

Про це повідомляє турецьке видання Anadolu.

Як повідомили в прокуратурі Анкари, підозрювані, більшість із яких колишні посадовці, контактували з імамами-«гюленістами».

Арешти цих людей ще тривають.

У рамках окремої операції вже затримали 18 осіб — у Стамбулі, Анкарі, Баликесірі, Ескішехірі та Анталії, їх перевозять до Едірне, де відбуватиметься подальше слідство. Зазначається, що серед них є вчені, лікарі, юристи та військові.

Туреччина вважає рух Гюлена ініціаторами спроби військового перевороту у липні 2016 року, внаслідок якого 251 людина загинула та понад 2,7 тисяч отримали поранення.

Анкара вважає, що організація тривалий час готувалося до цього, інфільтруючи своїх представників у різні інституції, особливо армію, правоохоронні органи та судову систему.

Після спроби перевороту через підозри у зв'язках із Гюленом з посад звільнили понад 100 тисяч працівників державного сектору.

Ці арешти продовжуються, хоча вони менш масштабні, ніж у перші роки після спроби перевороту.

У листопаді 2020 року декілька обвинувачених у справі щодо перевороту отримали по 79 довічних термінів.

Гюлен, який з 1999 року живе в добровільному вигнанні в США, заперечує свою причетність до спроби державного перевороту. Колись він був союзником Реджепа Таїпа Ердогана і допоміг релігійній консервативній Партії справедливості і розвитку (ПСР) турецького президента прийти до влади. Але після цього союзники розійшлися.

У травні 2016 року рух Гюлена оголосили в Туреччині терористичною організацією.

Як повідомляли «Кримські новини», МЗС Туреччини повідомило, що Анкара стурбована засудженням російським судом групи кримських татар.