«У цьому році ми повинні розпочати це робити» — Зеленський розповів, що держава побудує містечко для переселенців з окупованого Криму | QHA media
14 Лютого 2020, 12:18

«У цьому році ми повинні розпочати це робити» — Зеленський розповів, що держава побудує містечко для переселенців з окупованого Криму

Закрити

Президент Володимир Зеленський обговорив з постійним представником президента України в Автономній Республіці Крим Антоном Кориневичем та його заступницями Дар’єю Свиридовою і Тамілою Ташевою нагальні проблеми українців з окупованого півострова.

Про це повідомляється на офіційному сайті голови держави.

Так, глава держави заявив, що у Херсонській області планується побудувати містечко для переселенців з Криму, серед яких — понад 500 сімей кримських татар.

Відповідні домовленості досягнуто під час зустрічі з президентом Туреччини Реджепои Тайїпом Ердоганом.

Ми хочемо побудувати таке містечко. У цьому році ми повинні розпочати це робити. З вашого боку потрібні комунікація і контроль, — підкреслив Зеленський.

Також він заявив, що на контрольному пункті в’їзду-виїзду «Чонгар» буде створений спеціальний хаб з розвиненою інфраструктурою для комфортного перетину українцями КПВВ, побудовано якісні дороги і забезпечено транспортне сполучення.

«Моя ідея в тому, щоб вони побачили, як ми ставимося до людей, до кримчан. Ти приїжджаєш, а тут — «місто-сад». Відчуваєш різницю, адже тут все на вищому рівні: заправка, школа, дитсадок, будинки», — зазначив Зеленський.

Також він зробив акцент на важливості реалізації програми, яка спрощує процедуру навчання дітей з окупованих територій в українських закладах вищої освіти.

«Щоб одразу на КПВВ вони отримували всі документи і знали про можливість вступити до будь-якого вишу», — зазначив голова держави.

Кориневич зі свого боку попросив президента сприяти пришвидшенню доопрацювання законопроєкту щодо захисту політичних в’язнів та представив бачення концепції перехідного правосуддя, наголосивши на важливості підтримки кримськотатарського народу.

Зеленський підтримав пропозицію про створення спеціального фонду, який надаватиме талановитим кримчанам ґранти на розвиток, навчання, представлення нашої держави на міжнародних майданчиках.

QHA media повідомляло, що до кінця 2020 року в сервісній зоні КПВВ «Чонгар», яка знаходиться на адмінкордоні між Херсонщиною та Кримом, з’явиться хаб з додатковими послугами.

Дивитись ще: