У Тбілісі провели акцію солідарності з Україною: агресія й окупація — проблеми, які об'єднують дві країни

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
13 Квітня 2021, 11:
Тетяна Нікішина
13 Квітня 2021, 11:

Партія «Гірчі — Більшої свободи» провела акцію солідарності біля посольства України в Тбілісі. Головне гасло пікету: «Руки геть від України і Грузії!».

Про це повідомляє грузинське видання Сова.

Це прояв солідарності, перш за все, з українським народом. Ми думаємо, що реакція уряду Грузії на такі випадки, в тому числі на те, що Росія творить в Україні, носить формальний характер. Це не щира підтримка і протест. Думаю, це частина ширшої політики, яку вони називають політикою нероздратування Росії, — заявив лідер руху Зураб Джапарідзе.

За його словами, Тбілісі та Київ — стратегічні партнери, оскільки обидва прагнуть на Захід, хочуть вступити в НАТО і Євросоюз. Але обидві країни стикаються також із агресією Росії.

Кожного разу, коли у нас були проблеми, Україна підтримувала нас. Тому, коли Україна опиняється в біді, наша країна має підтримувати її щиро, а не формально, — додав опозиціонер.

До акції приєдналася також засновниця політичного руху «Дроа» («Настав час!») Олена Хоштарія. За її словами, події на сході України є не лише проблемою самої України, а й проблемами Грузії, регіону і всього світу.

Уряд (Грузії — прим.ред.), як ми бачимо, багато років уникав того, щоб зайняти чітку та активну позицію. Тому, думаю, це борг нашої опозиції та громадянського сектора, щоб продемонструвати ставлення країни, — сказала Хоштарія.

На знак вдячності та пошани посол України в Грузії Ігор Долгов після акції солідарності Грузії з Україною наголосив, що Києву потрібна міжнародна солідарність і підтримка, тому що Росія почала нову хвилю агресії.

Щиро дякую за вашу підтримку. Ми віримо, що разом подолаємо всі проблеми, — сказав посол.

За словами дипломата, агресія й окупація — це проблеми, які об'єднують дві країни, тому вони повинні разом із ними боротися.

Як повідомляли «Кримські новини», незалежно від того, як складатимуться найближчим часом відносини Москви та Вашингтона, Україна матиме широку підтримку в США, заявив Курт Волкер, колишній спецпредставник Держдепу з питань України.