У суді по «справі Приходька» російські прокурори надали докази з «Вікіпедії» | QHA media
Репресії

У суді по «справі Приходька» російські прокурори надали докази з «Вікіпедії»

19 Серпня 2020, 16:26
Фото: «Кримська солідарність»
Закрити

У Південному окружному військовому суді в російському Ростові-на-Дону продовжилося слухання у справі проукраїнського активіста з незаконно анексованого Росією Криму Олега Приходька. Під час цього засідання були допитані троє свідків сторони захисту, повідомляє «Кримська солідарність».

Сьогодні через відеозв’язок свідчили знайомий Приходька Олександр Винниченко та друг дитинства Олександр Шишкін. Особисто в суді була присутня третя свідка — дружина Любов Приходько.

Також адвокат Назім Шейхмамбетов клопотав про вилучення зі списку доказів довідку, надану прокурорами. Як виявилося, сторона обвинувачення в якості доказу надала інформацію про партію українських націоналістів «Свобода», ґрунтуючись на статті на сайті «Вікіпедія».

Шейхмамбетов вказав, що «Свобода» зареєстрована в Україні, а отже єдині достовірні дані знаходяться в міністерстві юстиції.

Кожна людина може створити статтю у «Вікіпедії», поки на неї хтось не наткнеться. Сьогодні можна написати статтю, завтра судити на підставі цього? Захисту не зрозумілий такий поверхневий підхід такої серйозної організації, як прокуратура, — сказав адвокат.

У свою чергу прокурор відмовив, що вважає звинувачення достатніми, джерела зазначеними, а оцінку має надавати вже суд у дорадчій кімнаті.

На наступному засіданні, яке призначене на 27 серпня, захист планує допитати фахівця, прослухати аудіо, переглянути записи з навігатора.

Як повідомляли «Кримські новини», у російському суді свідки обвинувачення дали свідчення на користь Приходька.

Нагадаємо, що проти українського активіста Олега Приходька 17 січня окупанти порушили нову кримінальну справу про незаконне придбання та зберігання вибухівки (частина 1 статті 222.1 Кримінального кодексу РФ). Наразі він звинувачується за трьома статтями: незаконне виготовлення вибухових речовин, спроба здійснення терористичного акту і незаконне придбання та зберігання вибухівки.