«У стратегію деокупації Криму не увійшла «низка принципових позицій Меджлісу» — Чубаров

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
12 Березня 2021, 11:20
Тетяна Нікішина
12 Березня 2021, 11:20

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував затвердження стратегії деокупації Криму, про яку 11 березня повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов.

Як повідомив Чубаров у фейсбуці, члени Меджлісу кримськотатарського народу брали участь в обговоренні початкового тексту публічної частини документа, однак не всі їхні пропозиції та зауваження врахували.

Низка принципових пропозицій Меджлісу кримськотатарського народу, які, на наше переконання, обов’язково повинні бути включені в перелік завдань державної політики, спрямованих на забезпечення деокупації тимчасово окупованої території України та її безпечної інтеграції, у схвалений текст стратегії не увійшли, — повідомив Чубаров.

За його словами, члени Меджлісу кримськотатарського народу пропонували внести до переліку завдань стратегії «захист і реалізацію невід’ємного права на самовизначення кримськотатарського народу в складі суверенної та незалежної Української держави».

Або, скажімо, у розділ «Пріоритетні напрями», де йдеться про передумови реінтеграції тимчасово окупованої території, ми пропонували записати «визначення статусу Криму як національно-територіальної автономії, яка утворюється в межах Кримського півострова на основі реалізації кримськотатарським народом як корінним народом України свого права на самовизначення, і яка є невід’ємною складовою України, — йдеться в повідомленні.

За словами Чубарова, секретар РНБО Данілов зазначив, що «всі висловлені нами пропозиції можуть бути деталізовані та взяті в роботу при розробці Кабінетом міністрів України плану заходів щодо реалізації стратегії деокупації Криму».

Шкода, що у схваленій стратегії деокупації та реінтеграції окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя наші міжнародні партнери поки що не знайдуть чіткої відповіді на питання про те, яким буде статус Криму після відновлення державного суверенітету України над Кримським півостровом. І наскільки цей статус дозволить забезпечити державні гарантії збереження і розвитку на своїй землі корінного кримськотатарського народу, — зазначив голова Меджлісу кримськотатарського народу.

У РНБО заяву Чубарова не коментували.

Як повідомляли «Кримські новини», наприкінці лютого РНБО розглянула проєкт державної стратегії деокупації та реінтеграції АР Крим і міста Севастополя. Упродовж двох тижнів члени РНБО мали внести свої правки, щоб ухвалити стратегію.