У столиці 41,7% містян знову б проголосували за мера Кличка — соцопитування | QHA media
Цифри

У столиці 41,7% містян знову б проголосували за мера Кличка — соцопитування

03 Серпня 2020, 15:48
Закрити

Соціологічна група «Рейтинг» 26-27 липня провела опитування серед киян щодо політичних вподобань перед місцевими виборами, а також щодо ставлення до коронавірусної епідемії.

Згідно з результатами, найбільш популярним кандидатом на посаду мера столиці є діючий київській міський голова Віталій Кличко. За нього б проголосували 41,7% тих, хто визначився з вибором і має намір взяти участь у голосуванні. Ведучого і коміка Сергія Притулу підтримали б 11,6% опитаних на посаді мера, підприємця і телеведучого Андрія Пальчевського — 9%, а кандидатку від партії «Слуга народу» Ірину Верещук готові обрати 9,4% киян. При цьому половина опитаних зазначила, що не стежили за останніми праймеріз «Слуги народу», де обирали кандидатку на посаду мера Києва.

Роботу Кличка на посаді мера Києва оцінюють в цілому відмінно або добре 37% опитаних, ще 39% поставили «задовільно», 22% – оцінили «погано».

Щодо електоральних поглядів жителів столиці, то лідерами рейтингу на виборах до міськради Києва є партія «Європейська солідарність», за яку б віддали голоси 19,8% з тих, хто визначився. Наступною йде партія «Слуга народу» з результатом 19,3% і «Удар» – 17,1%. Партію «Опозиційна платформа — За життя» підтримують 8% таких опитаних, партію «Батьківщина» — 5,7%.

Щодо ситуації з епідемією COVID-19, карантином і подоланням супутньої коронакризи, то 33% відмінно або ж добре оцінили роботу Кличка у цьому напрямку. Роботу президента Володимира Зеленського у подоланні кризи на добре та відмінно оцінили 26% респондентів, на задовільно — 34%, погано оцінили 37% опитаних киян.

Водночас 62% опитаних киян зазначили, що більше бояться економічних наслідків коронакризи для своєї родини, аніж можливості захворіти. Натомість 29% більше бояться захворювання, аніж економічних наслідків. 

Опитування проводилося серед жителів Києва віком від 18 років методом телефонного опитування на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність становить 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. 

Як повідомляли «Кримські новини», переможниця праймеріз на посаду міського голови Києва від партії «Слуга народу» Ірина Верещук запросила на дебати чинного мера Віталія Кличка.

Дивитись ще: