У США групу зловмисників викрили на контрабанді військової оптики

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
22 Червня 2021, 16:36
Тетяна Нікішина
22 Червня 2021, 16:36

У США висунули обвинувачення у змові з метою незаконного експорту в Росію військового обладнання п'яти підозрюваним, у тому числі російському громадянину.

Про це повідомляє міністерство юстиції США.

Підозрювані — росіянин, двоє ізраїльтян, а також двоє людей, громадянство яких відомство не називає, — порушуючи закон про експорт зброї, протягом чотирьох років вивозили в РФ оптичні пристрої — тепловізійні приціли і окуляри нічного бачення.

Росіянин Борис Полосін, ізраїльтяни Володимир Гохман і Ігор Панчерніков, а також Олена Шифрін і Володимир Придача, які живуть у штаті Іллінойс під вигаданими іменами, купували на території США зазначене обладнання. Потім вони переправляли його в Росію без належної ліцензії, при цьому запевняючи продавців, що вони не вивозитимуть його за межі Сполучених Штатів, — йдеться в повідомленні Мінюсту США.

«Підозрювані користувалися фіктивними адресами для доставки в Росію, а в супровідних документах вказували, що предмети не підпадають під експортний контроль і коштують менше ніж 2,5 тисячі доларів», — додали у Мін'юсті.

Їм загрожує до 20 років позбавлення волі.

Як повідомляли «Кримські новини», контррозвідники СБУ попередили на Закарпатті спробу незаконного вивезення з України приладів спостереження для самохідної артилерії, танків і бронетранспортерів, а також пристрій для моніторингу ураження повітряних і наземних цілей.