У США активісти влаштували протестну інсталяцію для російського джазмена Бутмана, який підтримує політику Путіна | QHA media
13 Лютого 2020, 16:10

У США активісти влаштували протестну інсталяцію для російського джазмена Бутмана, який підтримує політику Путіна

Закрити

Російський джазовий музикант Ігор Бутман, який у 2014 році підтримав анексію Криму, ввечері 12 лютого закривав своє турне містами США під пікет активістів.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Перед входом до російсько-єврейського центру «Макор» у Бостоні пікетувальники влаштували інсталяцію «Ціна хорошого джазу». На землі поклали шість манекенів з табличками R.I.P. («Спочивай з миром» — прим. ред.). «Покійники» символізують Конституцію, свободу самовираження, право на вільні та чесні вибори, громадянські права, права меншин та вільну пресу. Перед ними встановили картонну фігуру Володимира Путіна, який тримає плакат із текстом: «Coming to my Butman show is your patriotic duty» — «Прийти на моє шоу Бутмана – твій патріотичний обов’язок», — повідомляється у матеріалі.

Таким чином учасники акції пояснювали глядачам, які заплатили 35 доларів за квиток, що решту ціни заплатило російське громадянське суспільство.

На запитання деяких глядачів про те, до чого тут Бутман, автори інсталяції відповідали, що Ігор Бутман не тільки музикант, а й активний політик, довірена особа Путіна і член вищої ради партії «Єдина Росія».

Також вони зазначали, що Бутман підтримав агресію проти України, анексію Криму, закликав москвичів не виходити на мітинги за чесні вибори, а його партія «протягла» в парламент Росії закони, які забороняють американським громадянам всиновлювати російських сиріт.

«Глядачі, переважна більшість яких це літні російськомовні емігранти, уважно слухали, а потім, опустивши очі, йшли до концертної зали», — йдеться у статті.

Концерт Бутмана супроводжували протести активістів групи Arts Against Aggression. Ця організация послідовно пікетує виступи російських виконавців, які у 2014 році підписали лист на підтримку анексії півострова та в цілому підтримали політику президента РФ Володимира Путіна.

QHA media повідомляло, що бостонський джаз-клуб RegattaBar скасував запланований на 12 лютого виступ російського джазового квінтету Ігоря Бутмана через підтримку музикантом політики Путіна і агресії проти України.

Дивитись ще: