«У список на обмін включили 86 кримських татар» — Денісова | QHA media
06 Березня 2020, 18:43

«У список на обмін включили 86 кримських татар» — Денісова

Закрити

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що до списку на обмін з Росією включили 86 незаконно ув’язнених кримських татар.

Про це вона розповіла в інтерв’ю Укрінформу

У ньому (списку прим. ред.) 86 кримських татар, у тому числі й ті, хто знаходиться на різних стадіях карного переслідування: або щойно засуджені та ті, які відбувають покарання, або ж громадяни, які відбули покарання і перебувають в обмежувальних умовах, – заявила вона.

Також Денісова зазначила, що обмін – це такий захід, підготовка до якого потребує тиші, тому те, що стосується списку, потребує обережності.

Омбудсмен підкреслила, що у списку також є громадяни України, які перебувають у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей.

«Чому ми кажемо, що всіх разом до 200 осіб? Тому що ми, офіс уповноваженого й інші органи державної влади України, інколи не можемо встановити точне місце перебування того чи іншого громадянина. Трапляється така ситуація, що хтось зник безвісти, й цих людей українська сторона подає у списках, щоб знайти їх і обміняти, а та сторона або підтверджує, або ні наявність таких людей», – додала Денісова.

QHA media повідомляло, що 6 березня президент Володимир Зеленський під час інтерв’ю турецькому телеканалу ТRТ заявив, що Україна підготувала до Мінського переговорного процесу список із понад 200 осіб для обміну утримуваними особами.