У «справі Кадирова» в окупованому Криму допитали чотирьох свідків обвинувачення

Новини України та світу
Ірина Требунських
15 Лютого 2021, 15:21
Айдер Кадиров. Фото: «Кримська солідарність»
Ірина Требунських
15 Лютого 2021, 15:21

Сьогодні, 15 лютого, в «суді» у справі кримчанина Айдера Кадирова, якого звинувачують у невиказуванні, допитали чотирьох свідків сторони обвинувачення. Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Серед чотирьох свідків був і анонімний, який стверджував, що не пов'язаний зі спецслужбами держави-окупанта Росії. У свою чергу адвокатка Ліля Гемеджи впевнена у зворотному. «Він відповідав, як особа, що володіє юридичними знаннями, при цьому слово в слово повторюючи текст протоколу попереднього слідства», — пояснила вона.

За словами інших силовиків, які в «суді» виступили у якості свідків, вони не встановлювали приналежність акаунтів Кадирова і Уміджона Дадажонова. За версією «слідства», Дадажонов нібито і закликав кримчанина взяти участь у бойових діях і у невиказуванні якого звинувачують Кадирова. Також силовики-свідки не змогли підтвердити, що цей Дадажонов не перебуває на території іншої країни.

Останнім допитаним у «суді» сьогодні свідком був завідуючий кафедрою «Історії і міжнародних відносин» філії університету держави-агресора в тимчасово окупованому Росією Севастополі. Він розповів, як його допитував у Севастополі однин із заявлених свідків. У протоколі при цьому відзначено, що допит проводився у Сімферополі «слідчим» Шерстюковим.

Протиріччя в місці допиту і особистості співробітника ФСБ мають важливе значення. Слідство допустило грубу помилку, допитуючи його як свідка, а не як фахівця, — підкреслила Гемеджи.

Фото: «Кримська солідарність»

Як повідомляли «Кримські новини», 31 серпня російські силовики провели незаконні обшуки в будинках кримських татар в окупованому Росією Криму, зокрема в Судаку, в Радянському та Нижньогірському районах. Після обшуків окупанти затримали Айдера Кадирова, Енвера Топчі, Айдера Аблякімова і Ридвана Умєрова.

28 вересня окупаційний Київський «райсуд» Сімферополя розглянув скаргу адвоката Олексія Ладіна на дії слідчого щодо громадянського журналіста Айдера Кадирова.