У скандальному Карадазькому дельфінарії завершилися перевірки — експерти-чиновники не побачили якихось порушень | QHA media

У скандальному Карадазькому дельфінарії завершилися перевірки — експерти-чиновники не побачили якихось порушень

11 Червня 2019, 16:57
Закрити

«Держкомітет з ветеринарії» анексованого Криму завершив перевірку на Карадазькій науковій станції, навколо якої спалахнув скандал після опублікованих у соцмережі фото умов тримання червонокнижних дельфінів.

Втім, експерти-чиновники взагалі не побачили порушень у роботі дельфінарію: за їхніми висновками, чорноморських афалін хоч і тримають у басейнах з не блакитною водою, на якості життя тварин це нібито не позначається, повідомляє «Примечания».

Про неприйнятні умови тримання чорноморських афалін — 28-річної Яни і 35-річного Яші — у Карадазькому дельфінарії повідомив громадський активіст Олександр Таліпов.

Він тоді розповів, що дельфіни живуть у маленькому басейні з морською водою, на дні якого прижилися черви та гриби. На підтвердження своїх слів Таліпов опублікував фото, які викликали резонанс громадськості у соцмережах, що змусило відповідні органи розпочати перевірки дельфінаріїв.

Результати перевірки не підтверджують фотографій, які були викладені в Інтернет. У нас немає підстав карати дельфінарій. Вода у басейнах чиста, яку закачують з моря, хоча у багатьох дельфінаріях її роблять штучно, — заявив «голова Держкомітету з ветеринарії» Криму Валерій Іванов.

Також головний кримський ветеринар наголосив, що «гриби на стінках басейну свідчать про те, що вода без усіляких домішок і в ній комфортно існувати живим організмам».

QHA media також повідомляло, що дельфіни і морські котики Алуштинського дельфінарію «Акварель» містилися в ємностях, розміром трохи більше самих тварин. У такому «басейні» дельфін або морський котик не міг нормально рухатися і відчував себе «як консервована риба».

Дивитись ще: