У СІЗО Едема Бекірова епідемія кору. Подальше перебування його там вкрай небезпечне | QHA media
Репресії
24 Червня 2019, 10:24

У СІЗО Едема Бекірова епідемія кору. Подальше перебування його там вкрай небезпечне

Закрити

У Сімферопольському СІЗО, де перебуває кримськотатарський активіст Едем Бекіров, — епідемія кору.

Про це повідомила Уповноважена Верховною Радою з прав людини Людмила Денісова.

Омбудсмен зазначила, що через відсутність імунітету ймовірність інфікування Бекірова дуже висока, а усіх хворих на кір із СІЗО поміщають до медсанчастини, де перебуває політв’язень.

Денісова впевнена, що його подальше перебування у СІЗО вкрай небезпечне.

Я звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової на виконання рішення ЄСПЛ невідкладно госпіталізувати Едема Бекірова в лікарню нетюремного типу і поінформувала її про епідемію кору в Сімферопольському СІЗО, яка є загрозливою для життя кримського татарина, — підкреслила український омбудсмен.

За її словами, адвокати Бекірова також переконалися у тому, що його вивозили на короткострокове обстеження, щоб не виконували рішення ЄСПЛ, який 12 червня зобов’язав негайно госпіталізувати Бекірова в лікарню нетюремного типу для надання йому кваліфікованої медичної допомоги.

Мені щойно стало відомо, що в Сімферопольському СІЗО, де утримується Едем Бекіров, епідемія кору. Про це повідомив…

Опубліковано Людмилою Денісовою Субота, 22 червня 2019 р.

QHA media писало, що Європейський суд з прав людини зобов’язав РФ терміново помістити в лікарню кримськотатарського активіста Едема Бекірова. Згідно з Правилом 39 регламенту ЄСПЛ, яке було застосоване у відношенні до Бекірова, влада Росії зобов’язана негайно помістити його в лікарню нетюремного типу.

Едем Бекіров був затриманий російськими силовиками на в’їзді до Криму вранці 12 грудня 2018 року. Він заявив, що прямував на півострів для відвідування 78-річної матері та родичів. Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя взяв під варту Бекірова. ФСБ закидає йому зберігання і передачу вибухових речовин і боєприпасів.

6 червня «Київський райсуд» продовжив арешт Едему Бекірову до 12 серпня. Захист вимагає перевести його під домашній арешт у зв’язку із погіршенням стану здоров’я. Бекіров хворий на цукровий діабет. Рівень цукру в його крові практично не знижується, а інсулін, який колють декілька разів на день, не допомагає.

Дивитись ще: