У СБУ пояснили, чому Кіркорова внесли до «чорного списку»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
24 Червня 2021, 16:36
Хельга Полтавка
24 Червня 2021, 16:36

СБУ рекомендувала міністерству культури та інформаційної політики включити російського співака Філіпа Кіркорова до переліку осіб, що становлять загрозу національній безпеці України через його підтримку російської окупації Криму.

Про це заявили у пресцентрі СБУ, повідомляє УП.

Підставами таких рекомендацій СБУ стали неодноразові пропагандистські концерти та заяви Філіпа Кіркорова, в яких він висловлювався на підтримку окупації Криму Росією, а також наполягав на тому, що окупований півострів — це частина РФ, — заявили в СБУ.

При цьому Кіркоров регулярно виступав в окупованому Криму, в’їжджаючи на півострів в обхід українських пунктів пропуску.

Зазначається, що в СБУ є докази, що Кіркоров свідомо заперечував територіальну цілісність та суверенітет України, а у своїх висловлюваннях виправдовував агресивні дії Російської Федерації.

Зокрема, 18 березня 2021 року, Кіркоров виступив на концерті на честь окупації Криму Росією, який відбувся за участі президента РФ Володимира Путіна.

У своїх заявах на цьому заході Кіркоров сказав, що «Крым — это мое любимое место в России», а також допустив ряд інших пропагандистських висловлювань, як неодноразово робив це раніше, — зазначають в СБУ.

Згідно із законом «Про кінематографію», якщо людина потрапила до такого списку, то в Україні заборонено показувати фільми, програми за її участю, заборонено в'їзд до України.

Повний список людей, які створюють загрозу нацбезпеці України, є на сайті міністерства культури.

Наприклад, там є Олег Газманов, Йосиф Кобзон, Іван Охлобистін, Станіслав П'єха, Михайло Порєченков, Стівен Сігал, Олег Табаков.

Людей до цих списків вносять на підставі звернень РНБО, СБУ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Всього, станом на червень поточного року, 201 людина.

Нагадаємо, Литва заборонила Філіпу Кіркорову в'їзд до країни на п'ять років.

«Кримські новини» повідомляли, що російську акторку видворили з України — незаконно їздила в окупований Крим.