У Ростові суд продовжив на три місяці арешт ще чотирьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» з «другої сімферопольської групи» | QHA media
Репресії

У Ростові суд продовжив на три місяці арешт ще чотирьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» з «другої сімферопольської групи»

12 Серпня 2019, 18:05
Закрити

Ленінський районний суд російського міста Ростов-на-Дону продовжив термін арешту чотирьох кримських татар, які проходять у «справі Хізб ут-Тахрір» з так званої «другої сімферопольської групи».

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Згідно з рішенням суду, Риза Ізетов, Ремзі Бекіров, Шабан Умеров і Руслан Сулейманов пробудуть у ростовському СІЗО до 15 листопада.

Адвокат Едем Семедляєв, який клопотав про зміну запобіжного заходу на домашній арешт, повідомив суду, що згідно з російською конституцією у разі, якщо міжнародним договором встановлено інші правила, ніж законодавство РФ, то застосовуються правила міжнародного договору.

Відповідно до резолюції, яку ми прикладаємо до заперечення, Крим вказаний як окупована територія, відповідно, має на території Криму застосовуватися Четверта Женевська конвенція. Відповідно до Четвертої Женевської конвенції, не мали права вивозити мого підзахисного, не мали права порушувати проти нього кримінальну справу, так як на території Криму, відповідно до Женевської конвенції, мають діяти закони України, — заявив адвокат.

Також Семедляєв повідомив, що відповідно до закону України, організація «Хізб ут-Тахрір» не є забороненою в Україні.

Однак ці доводи суд залишив без відповіді, не подіяла на нього і позитивна характеристика з місця роботи Ремзі Бекірова — від російського інтернет-видання «Грані Ру».

⚡️СУД ПО «ДЕЛУ ХИЗБ УТ-ТАХРИР» (ВТОРАЯ СИМФЕРОПОЛЬСКАЯ ГРУППА)12.08.2019Информационный постUPD_18. Суд продлил срок…

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 12 серпня 2019 р.

Відзначимо, усі підсудні обвинувачуються за частиною 2 статті 205.5 Кримінального кодексу Росії — «участь в діяльності організації, яка відповідно до законодавства РФ визнана терористичною».

9 серпня трьом іншим фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» з «другої сімферопольської групи» також продовжили арешт до 15 листопада.

Дивитись ще: