У Росії створили телеграм-канал для збору грошей на оплату штрафів активістам. Перша ціль збору — 30 тисяч рублів | QHA media
Цифри
02 Грудня 2019, 15:18

У Росії створили телеграм-канал для збору грошей на оплату штрафів активістам. Перша ціль збору — 30 тисяч рублів

Закрити

Уральський політолог Федір Крашенінніков оголосив про створення телеграм-каналу «Росштраф» для збору грошей на оплату штрафів політичним активістам.

Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Також у розмові з «Новою газетою» Крашенінніков підкреслив, що є лише одним з модераторів проєкту.

Люди охоче надсилають гроші відомим людям, але сумні історії звичайних громадян чіпають їх не так сильно. І дуже даремно, тому що доля оштрафованого на десятки тисяч рублів жителя депресивного російського міста набагато сумніша, ніж можна собі уявити, — сказав він.

Першим, кому допоможе проєкт «Росштраф», став чоловік з інвалідністю з Кемеровської області Ілля Путевський, який влітку цього року був оштрафований на 30 тисяч рублів за статтею про неповагу до влади.

Його звинуватили у репості в соціальній мережі «ВКонтакте» відеоролика про розгін акції протесту «Він нам не цар» і коментарі про президента Володимира Путіна. Після цього на активіста були заведені ще дві справи про неповагу до влади, проте пізніше вони були припинені. Путевський впевнений, що справи припинили через суспільний розголос і обурення користувачів мережі.

20 листопада суд в Єкатеринбурзі оштрафував самого Федора Крашеніннікова на 30 тисяч рублів за неповагу до влади через пост про суддів у телеграм-каналі.

QHA media повідомляло про інцидент з Юрієм Картижевим, чия справа стала першим випадком застосування нового законодавства про покарання за неповагу до влади.

Дивитись ще: