У Росії ремонтують камери, де сиділи політв'язні, щоб спростувати позов у ЄСПЛ

Новини України та світу
Хельга Полтавка
11 Лютого 2021, 13:08
Хельга Полтавка
11 Лютого 2021, 13:08

У Залізничному районному «суді» окупованого Сімферополя під час розгляду позову політв'язня Казіма Аметова, пов'язаного з нелюдськими і такими, що принижують гідність умовами тримання під вартою, співробітники СІЗО №1 Сімферополя надали фотографії капітально відремонтованих камер.

Про це заявив адвокат Рустем Кямілєвповідомляє «Кримська солідарність».

Відбулося чергове судове засідання з розгляду позову Казіма Аметова. Ми змогли допитати свідка, а також стороною відповідача за цим позовом були представлені фотографії камер, в яких тримали Казіма Аметова, — повідомив адвокат.

За його словами, по фотографіях видно, що «камери в хорошому стані, в них зробили капітальний ремонт».

Проте, як зазначив адвокат, його підзахисного тримали у значно гірших умовах, що й описано в поданому позові.

Це не перша людина, яка описує ту реальність, в якій вона перебуває під час ув'язнення з кінця 2017 року упродовж року, місяця і 22-х днів, — уточнив адвокат.

⚡«СЕГОДНЯ МЫ ДОПРОСИЛИ СВИДЕТЕЛЯ», - адвокат Рустем КямилевСегодня в Железнодорожном районном суде состоялось...

Posted by Крымская солидарность on Wednesday, February 10, 2021

Нагадаємо, 23 липня 2019 року Казім Аметов надіслав скаргу в Європейський суд з прав людини на неналежні умови тримання під вартою в ІТТ і в СІЗО-1.

17 квітня 2019 року Київський районний «суд» Сімферополя ухвалив вирок фігурантам «справи Веджіє Кашка». Руслана Трубача, Бекіра Дегерменджи і Казіма Аметова суд засудив до трьох років умовно, з випробним терміном три роки. Асану Чапуху суд призначив покарання у вигляді 3,5 років умовно, з випробним терміном три роки.

Як повідомляли «Кримські новини», ЄСПЛ прийняв до розгляду справу ветеранки кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.