У Росії помер автор фундаментальних досліджень з історії кримськотатарського народу та делегат Курултаю Возгрін

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
10 Січня 2020, 12:35
Асіф АлієвQHA
10 Січня 2020, 12:35

9 січня в Санкт-Петербурзі помер делегат Курултаю кримськотатарського народу II скликання (червень 1991 - червень 1996 років), доктор історичних наук Валерій Возгрін.

Про це повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Він нагадав, що Возгрін був доктором історичних наук та професором кафедри Нового і Новітнього часу Інституту історії Санкт-Петербурзького університету, директором науково-дослідного центру «Меншіковській інститут» та членом Данської королівської академії наук.

Image result for валерий возгрин

Він був автором фундаментальних досліджень з історії кримськотатарського народу, серед яких книга «Історична доля кримських татар» та чотиритомник «Історія кримських татар», що охоплює період з найдавнішого часу до 1940-х років.

В цю книгу увійшли дослідницькі матеріали автора, архівні документи, нариси зарубіжних істориків і багато іншого.

Валерій Возгрін родом з Криму, він народився в 1939 році у Сімферополі. В 1957-му. закінчив Євпаторійську морехідну школу, після чого до 1962-го працював матросом, а потім боцманом на судах далекого плавання Чорноморського державного морського пароплавства.

У 1967 році закінчив історичний факультет Ленінградського державного університету. У 1991 році Валерій Возгрін на другому Курултаї в Сімферополі був обраний членом першого після депортації Меджлісу кримськотатарського народу.

Пішов професор Валерій Возгрін... Бувають книги та автори, що змінюють читачів, народи та життя навкруги. Для мене...

Опубліковано Andrii Klymenko Четвер, 9 січня 2020 р.

Як писало QHA media, у 2015 році Возгрін переніс інсульт. Дружина вченого Олена зуміла швидко, до початку інсульту, протягом двох годин відвезти його на швидкій в лікарню, де йому була надана допомога.