У Росії «підгорає»: рішення Ради Європи щодо порушення прав у Криму назвали «втручанням у внутрішні справи»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
12 Травня 2021, 11:33
Тетяна Нікішина
12 Травня 2021, 11:33

Міністерство закордонних справ (МЗС) України вітає ухвалення Комітетом міністрів Ради Європи (КМ РЄ) ініційованого Україною рішення «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».

Про це йдеться у коментарі МЗС щодо ухвалення рішення КМ РЄ.

Документ засуджує окупацію півострова Російською Федерацією, що підриває норми міжнародного права та принципи Ради Європи, та констатує суттєве порушення нею як державою-окупантом прав людини в Криму.

Комітет міністрів Ради Європи вкотре підтвердив незмінність позиції щодо підтримки незалежності й суверенітету нашої держави та закликав Російську Федерацію відновити територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах.

Серед іншого, у рішенні КМ РЄ міститься заклик до Російської Федерації звільнити усіх незаконно утримуваних громадян України, а також зняти незаконну заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Це рішення стало вже другим комплексним документом Комітету міністрів РЄ, що присвячений виключно кримській проблематиці.

Ухвалений документ посилює політику міжнародної спільноти щодо невизнання спроби анексії Криму та сприятиме, зокрема, реалізації української ініціативи зі створення «Кримської платформи», а у перспективі — деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, — йдеться в коментарі МЗС України.

Натомість Росія не забарилася відреагувати на рішення Ради Європи щодо порушення прав у Криму, назвавши його «втручанням у внутрішні справи», попри окупацію нею ж українського півострова.

Так, постійний представник Росії при Раді Європи Іван Солтановський вважає, що рішення Комітету міністрів Ради Європи про ситуацію з правами людини в окупованому Криму «суперечить базовим принципам міжнародних відносин і статуту організації».

Про це він сказав агентству ТАСС.

На його думку, подібне рішення «є втручанням у внутрішні справи Росії, ставить під сумнів її територіальну цілісність».

Солтановський вважає, що текст рішення «заснований на пропагандистських твердженнях з Києва».

У даному документі замовчуються порушення основоположних прав людини щодо кримчан з боку України і західних країн, — заявив він.

Не забув Солтановський згадати і про буцімто «водну блокаду» Крыму.

Як повідомляли «Кримські новини», за 2017-2020 роки в Криму зафіксовано 4950 порушень основних прав людини. Таку інформацію озвучив Кримськотатарський ресурсний центр (КМЦ) під час презентації дослідження «Аналіз ситуації в окупованому Криму станом на 2020 рік».