У Росії оголосили вирок фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» з «першої сімферопольської групи» | QHA media
Репресії

У Росії оголосили вирок фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» з «першої сімферопольської групи»

18 Червня 2019, 14:17
Закрити

Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону оголосив обвинувальний вирок кримським татарам — фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» з «першої сімферопольської групи».

Як очікувалося суд засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років позбавлення волі, визнавши організатором діяльності терористичної організації.

Чотирьох інших мусульман, визнавши учасниками терористичної організації, засудили до таких термінів позбавлення волі в колонії суворого режиму: Рустема Ісмаїлова — до 14 років, Узеіра Абдуллаєва — до 13 років, Айдера Саледінова і Еміля Джемаденова — до 12 років.

⚡СУД ВЫНЕС ПРИГОВОР СИМФЕРОПОЛЬСКОЙ ГРУППЕСегодня, 18 июня 2019 года, состоялось заключительное судебное заседание в…

Опубліковано Крымская солидарность Вівторок, 18 червня 2019 р.

Росія — єдина країна, в якій «Хізб ут-Тахрір» (повна назва «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі» — «Ісламська партія визволення») оголошена терористичною організацією.

У деяких країнах Середньої Азії активістів партії також переслідують, але за звинуваченнями, не пов’язаними з тероризмом. У Німеччині публічна діяльність «Хізб ут-Тахрір» заборонена за невизнання Ізраїлю, проте її члени переслідуванням не піддаються.

Кримінальні справи стосовно членів «Хізб ут-Тахрір» стали візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму.

«Справа Хізб ут-Тахрір» — одна з найгучніших і об’ємних за кількістю обвинувачених. Десятки кримських мусульман заарештовані за підозрою в участі у цій ісламській партії.

Вчора, 17 червня, Теймур Абдуллаєв і Узеір Абдуллаєв, як і інші фігуранти справи заявили, що не визнають свою провину, а судовий процес і порушену справу проти них вважають репресіями проти кримських татар.

П’ятьох фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» з «першої сімферопольської групи» заарештували у жовтні 2016 року.

Брати Узеір і Теймур Абдуллаєви народилися в Баку в змішаній азербайджано-кримськотатарській сім’ї. Переїхавши до Криму, вони отримали вищу юридичну освіту і стали громадянами України. З дитинства брати захоплювалися бойовими мистецтвами, стали чемпіонами України і Європи з тхеквондо у різних вагових категоріях. В останні роки вони тренували кримську молодь у власному спортзалі.

Рустем Ісмаїлов народився і жив у Сімферополі. Здобув вищу економічну освіту. Має трьох малолітніх дітей, будівельник.

Айдер Саледінов народився і жив у селі Строганівка Сімферопольського району. Має чотирьох малолітніх дітей, одружений, до затримання займався підприємницькою діяльністю.

Еміль Джемаденов жив у селі Строганівка Сімферопольського району. Джемаденов здобув дві вищі освіти. Має трьох дітей, одружений. До свого затримання працював водієм-інкасатором.