У Росії колишній офіцер Чорноморського флоту отримав 14 років за «шпигунство на користь України». Що про нього відомо? | QHA media
11 Грудня 2018, 16:25

У Росії колишній офіцер Чорноморського флоту отримав 14 років за «шпигунство на користь України». Що про нього відомо?

Закрити

Північно-Кавказький окружний військовий суд Росії засудив до 14 років колонії суворого режиму колишнього російського офіцера Чорноморського флоту Леоніда Пархоменка, передає «Кримінформ».

Його звинуватили у шпигунстві на користь України. Пархоменка також позбавили військового звання.

  

— Встановлено, що, будучи завербованим Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України, Пархоменко здійснював збір, зберігання і передачу іноземній спецслужбі службових відомостей, що становлять державну таємницю, про діяльність Чорноморського флоту, до яких мав доступ із займаної посади, — цитує видання прес-службу «управління» ФСБ у Криму і Севастополі.

Пархоменко свою провину не визнав. Суд проводили у закритому режимі, повідомив журналіст Владислав Рязанцев.

Северо-Кавказский окружной военный суд приговорил к 14 годам колонии строгого режима экс-офицера (капитана 2-го ранга…

Опубліковано Vladislav Ryazantsev Вівторок, 11 грудня 2018 р.

 

Леоніда Пархоменка затримали у листопаді 2016 року в анексованому Севастополі й звинуватили у шпигунстві. Українська сторона спростовувала те, що він збирав інформацію для України. У Чорноморському флоті, у свою чергу, повідомили, що Пархоменко проходив у них службу, проте його звільнили в запас ще у 2005 році.

Увесь цей час Пархоменко перебував у СІЗО «Лефортово» у Москві. У липні 2018 року екс-офіцер оголосив голодування, оскільки слідство чинило тиск на його родину.

Дивитись ще: