«У російському психдиспансері його «нашпиговують» невідомими ліками» — сестра шамана Габишева

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
15 Червня 2021, 15:32
Асіф АлієвQHA
15 Червня 2021, 15:32

Якутський шаман, який оголосив ще кілька років тому похід на Кремль, Олександр Габишев різко схуд через збільшення кількості прийому ліків.

Як повідомляє «Радіо Свобода», насильно госпіталізований Габишев розповів своїй сестрі Вікторії Захаровій телефоном про різке погіршення стану здоров'я.

Він поскаржився їй на постійну слабкість, запаморочення і сонливість. За її словами, брата змушують більше приймати невідомі препарати.

У розмові він підкреслив, що йому принесли ліки — подвійну дозу. Думаю, не випадково акцентував на цьому. Говорив ще повільніше і тихіше, ніж раніше. На суді мав дуже схудлий і дуже блідий вигляд, — повідомила Захарова.

Родичі шамана зверталися зі скаргами до прокуратури і Міністерства охорони здоров'я регіону, але отримали формальні відповіді. Сестра шамана розповіла, що пів місяця назад телефон Габишева — єдиний спосіб зв'язку з ним — у диспансері «загубили», а побачення через пандемію не дозволяють.

Пізніше Вікторія Захарова привезла йому новий телефон і нарешті поговорила з братом. Він повідомив, що йому не дозволяють навіть прогулянки, а телефоном можна користуватися тільки раз на тиждень.

Наприкінці січня для примусової госпіталізації Габишева до психдиспансеру залучили 50 поліцейських і дев'ять спецавтомобілів. До зламу його будинку і затримання залучили заступника міністра внутрішніх справ Якутії Костянтина Неустоєва та інших посадових осіб.

Раніше «Кримські новини» повідомляли, що на примусовому лікуванні у Габишева також різко погіршився стан здоров'я.

З травня минулого року шаман перебуває на примусовому лікуванні. Комісія психоневрологічного диспансеру назвала шамана Габишева «небезпечним для себе та оточуючих» після того, як шаман подав заяву про відмову від подальшої госпіталізації. Вже 11 березня 2021 року суд залишив Олександра Габишева на примусовому лікуванні.