У російській колонії політв'язня з Криму тримають у нелюдських умовах і примушують сплатити штраф

Новини України та світу
Хельга Полтавка
12 Лютого 2021, 18:41
Хельга Полтавка
12 Лютого 2021, 18:41

На українського політв'язня Олексія Бессарабова у російській колонії здійснюється морально-психологічний тиск.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Керівництвом «ВК-1 УФСВП РФ по Ставропольському краю» здійснюється морально-психологічний тиск на українського політв'язня Олексія Бессарабова, — зазначила вона.

За словами рідних Бессарабова, його примушують виплатити незаконно присуджений штраф у розмірі 300 тисяч рублів за рахунок державної матеріальної допомоги, яка надається Україною, або шляхом виконання примусових робіт.

Після відмови Олексія це робити, шантаж та погрози щодо видворення його у ШІЗО з боку адміністрації колонії посилилися, — вказує Денісова.

Омбудсмен зауважила, що такі дії порушують статтю 4 Європейської конвенції з прав людини, статті 30, 31 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН.

«Окрім того, в'язень Бессарабов з моменту незаконного арешту і до сьогодні перебуває у нелюдських умовах, що принижують його гідність», — наголосила Денісова.

Вона звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з проханням вивчити обставини, через які на Бессарабова здійснюється морально-психологічний тиск, і відновити його право на тримання в належних умовах.

🔥Керівництвом «ИК-1 УФСИН РФ по Ставропольському краю» здійснюється морально-психологічний тиск на українського політв'...

Posted by Людмила Денісова on Friday, February 12, 2021

Нагадаємо, Володимира Дудку, Олексія Бессарабова і третього фігуранта «справи українських диверсантів» — Дмитра Штиблікова — затримали 9 листопада 2016 року в окупованому Севастополі.

Їх звинуватили у підготовці диверсії організованою групою і зберіганні зброї. У квітні 2019 року Бессарабова і Дудку засудили до 14 років колонії суворого режиму. Штибліков уклав зі слідством угоду, засуджений до 5 років позбавлення волі та штрафу в 200 тисяч рублів.

Як повідомляли «Кримські новини», 15 жовтня Верховний суд Росії залишив чинним вирок Севастопольського «суду» першої інстанції, який засудив Дудку і Бессарабова до 14 років колонії суворого режиму.