У рамках підготовки до «Кримської платформи» відбувся міжнародний круглий стіл «Політика деокупації Криму: роль санкцій»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
14 Липня 2021, 12:56
Тетяна Нікішина
14 Липня 2021, 12:56

У рамках підготовки до саміту «Кримської платформи» 13 липня у приміщенні Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка відбувся міжнародний круглий стіл «Політика деокупації Криму: роль санкцій».

У заході взяли участь перша заступниця міністра закордонних справ (МЗС) Еміне Джеппар, постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич, експерт американського аналітичного центру Atlantic Council Деніел Фрід, головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко, голова Української фундації безпекових студій Юлія Каздобіна, головна редакторка Центру журналістських розслідувань Валентина Самар, науковий співробітник Інституту європейських, російських та євразійських досліджень Університету Джорджа Вашингтона Марія Снєговая, представники дипломатичного корпусу та державних органів України, іноземні та українські експерти, а також представники ЗМІ.

Про це стало відомо з офіційної сторінки МЗС.

Учасники детально обговорили питання удосконалення санкційної політики України, зовнішньо- та внутрішньополітичних аспектів «кримських санкцій», загалом санкційної політики як інструменту захисту прав людини в Криму, а також у цілому оцінили ефективність санкційної політики України.

Як зазначила Джеппар, механізм санкційної політики сьогодні є одним з найбільш ефективних інструментів зовнішньої та безпекової політики на шляху стримування російської збройної агресії проти України.

Саме санкції, разом із міжнародною політикою невизнання спроб Росії легітимізувати окупацію Криму, поряд з політикою міжнародної ізоляції Кремля, здатні вплинути на поведінку країни-агресора, — наголосила вона.

Вона також додала, що МЗС взяло на себе лідерство серед інших центральних органів виконавчої влади з метою удосконалення як внутрішніх алгоритмів реалізації санкційної політики, так і загального перегляду українського законодавства.

Наразі у санкційних списках України перебувають понад п'ять з половиною тисяч фізичних та юридичних осіб, — нагадала Джеппар.

За її словами, цьогоріч за ініціативи МЗС України було застосовано секторальні санкції до Нікарагуа у зв'язку з відкриттям в окупованому Криму так званого почесного консульства.

Санкційна політика стала, зрештою, вагомим і, мабуть, єдиним ефективним важелем для невійськового стримування Росії. Це також значні втрати надходжень до державного бюджету РФ, які Кремль міг би використовувати для подальшої модернізації своїх озброєнь, — підсумувала перша заступниця міністра.

Як повідомляли «Кримські новини», перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар повідомила, що в Росії діє група, завданням якої є дискредитувати ініціативу «Кримська платформа» та зірвати саміт.