У Раді відкрили виставку до Дня пам'яті жертв депортації з Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
18 Травня 2021, 15:10
Хельга Полтавка
18 Травня 2021, 15:10

Голова ВР Дмитро Разумков взяв участь у відкритті виставки творів Юрія Химича з Кримського циклу до Дня вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу в кулуарах парламенту.

Про це повідомляє пресслужба ВР.

Ця виставка не для того, щоб нагадати, що Крим — це Україна. Я впевнений, що кожен громадянин України і всі цивілізовані держави світу добре пам'ятають і знають, що Крим — це Україна, і ця риторика не зміниться, — сказав Разумков під час відкриття виставки.

За словами голови Верховної Ради, сьогодні ми повинні добре пам’ятати про страшні події травня 1944 року, і про те, скільки життів кримських татар було втрачено.

Водночас і сьогодні на адміністративній межі з тимчасово окупованими Кримом існують пункти пропуску. Разумков нагадав, що минулого тижня разом із спікером Литовського Сейму відбувся візит до КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» на Херсонщині.

Дуже б хотілося, щоб ті пункти пропуску, які сьогодні стоять на адміністративній межі з Кримом, стали просто музеями, — підкреслив голова парламенту.

Довідка: Юрій Іванович Химич (1928–2003) — видатниий український художник-неомодерніст, класик українського образотворчого мистецтва ХХ століття, який працював у жанрі архітектурного пейзажу. Протягом 1950–1983 років Юрій Химич створив унікальну за рівнем майстерності серію графічних і живописних робіт, присвячених архітектурним пам’яткам Криму.

Нагадаємо, сьогодні, 18 травня, в Україні День боротьби за права кримськотатарського народу і вшанування пам'яті жертв депортації кримських татар.

Як повідомляли «Кримські новини», президент Володимир Зеленський зазначив, що «Україна робить усе, щоб повернути Крим».