У Раді розповіли, скільки в окупованому Криму залишилося музейних предметів, які належать Україні | QHA media
30 Жовтня 2019, 18:47

У Раді розповіли, скільки в окупованому Криму залишилося музейних предметів, які належать Україні

Закрити

В анексованому Криму знаходиться більше одного мільйона музейних предметів, які належать Україні.

Результат пошуку зображень за запитом "крым музейные экспонаты"

Про це заявив голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час представлення законопроєкту № 2187, який регулює порядок призначення на посади керівників установ культури на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму.

Ткаченко зазначив, що окупаційна влада на півострові нехтує нормами як вітчизняного, так і міжнародного права, коли вилучає з музеїв культурне надбання України.

Є кричущі факти, коли з Феодосійського музею вивозяться картини Айвазовського в Російську Федерацію, і вони вважають їх своїми, — заявив нардеп.

Ткаченко пояснив, що наразі Мінкульт не може навіть змінити керівників музейних установ без погодження з «органами місцевого самоврядування» на непідконтрольних територіях.

Тому в новому законі пропонується спрощена процедура призначення українських директорів у цих музеях.

Прийняли у першому читанні Закон про збереження українських культурних цінностей, які знаходяться на тимчасово…

Опубліковано Александром Ткаченком Середа, 30 жовтня 2019 р.

У підсумку законопроєкт підтримали 240 депутатів, які проголосували за його ухвалення.

Як повідомляло QHA media, 25 березня цього року музейні експонати з окупованого Криму були відправлені в російський центр «Ермітаж-Казань».

У лютому 2018 року стало відомо про те, що Росія намагається повернути в кримські музеї експонати, які знаходяться в Голландії, привезені туди з Автономної Республіки Крим. Серед 500 вивезених з півострова на початку 2014 року скіфських реліквій — артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені і мечі стародавніх греків та скіфів.

Нагадаємо, у 2016 році до Третьяковської галереї були вивезені з анексованого Криму на виставку в Москву 38 картин художника Івана Айвазовського.