У Раді розглянуть припинення мовлення «Першого незалежного»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
03 Березня 2021, 13:02
Тетяна Нікішина
03 Березня 2021, 13:02

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики 3 березня на своїх засіданнях розглянуть питання про припинення мовлення телеканалу «Перший незалежний», який належить компанії колишніх працівників холдингу Тараса Козака.

Про це йдеться в порядку денному Комітетів.

Ми з’ясували, що причиною відключення мовлення журналістів стало навіть не рішення РНБО. А просто лист СБУ, яка звернула увагу на те, що засновниками нового телеканалу є особи, пов’язані з тими, на кого були накладені санкції, — сказав народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Нестор Шуфрич.

Після його виступу з трибуни парламенту відбулася нарада щодо припинення мовлення телеканалу «Перший незалежний», за результатами якої прийняли рішення в двох Комітетах «розглянути питання законності дій Служби безпеки».

За словами Шуфрича, питання можуть повернути на розгляд голів фракцій, якщо рівнів Комітетів буде недостатньо.

Крім того, Комітет свободи слова розгляне проєкт постанови про тимчасове призупинення акредитації журналістів і технічних працівників телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK.

Як повідомляли «Кримські новини», співробітники медіахолдингу Тараса Козака, який опинився під санкціями України, стали власниками львівського каналу «Перший незалежний».