У Раді провалили голосування щодо відтермінування «мовного закону»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
01 Червня 2021, 18:53
Хельга Полтавка
01 Червня 2021, 18:53

Пропрезидентська фракція «Слуга народу» і найбільші медіахолдинги не домоглися від парламенту розгляду закону щодо відтермінування вимоги показувати фільми та серіали на телебаченні та в кінотеатрах лише українською.

Як повідомляють «Кримські новини», про це йшлося на засіданні Ради у вівторок, 1 червня.

У Верховній Раді не знайшлося необхідних голосів для того, щоб включити такий законопроєкт до порядку денного сесії. За законопроєкт проголосували 204 народні депутати.

Таким чином, якщо їм це не вдасться зробити найближчим часом, вже через півтора місяця на українських телеканалах усі фільми та серіали мають бути дубльовані і озвучені державною мовою. Частка субтитрів для перекладу інших мов може становити не більше ніж 10%.

Але виключати, що Рада може ще раз спробувати ухвалити подібний проєкт, не можна.

Ініціатива «Слуги народу» спричинила суперечки і протести захисників закону про мову, які переконували, що за такими пропозиціями криються бізнес-інтереси тих, хто виготовляє контент в інтересах Росії.

Представники «Європейської солідарності» заявили, що насправді ця ініціатива не має відношення до наслідків карантину, і теле-, кіновиробники за два роки мали вдосталь часу, щоб привести свою продукцію у відповідність до вимог мовного закону.

Як повідомляли «Кримські новини», експерт з гібридних воєн Олександр Курбан розповів про приховані небезпеки чужого кіно — «з російськими серіалами до України заходять російська економіка, російські інтереси, а за ними йдуть і російські «зелені чоловічки».