У Раді проголосували закон щодо імпічменту президента. Тепер нардепи можуть усунути очільника держави винятково у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину | QHA media

У Раді проголосували закон щодо імпічменту президента. Тепер нардепи можуть усунути очільника держави винятково у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину

10 Вересня 2019, 12:22
Закрити

337 депутатів Верховної Ради ухвалили в першому читанні законопроект президента Володимира Зеленського про імпічмент.

Після деяких обговорень спікер парламенту Дмитро Разумков поставив документ на голосування у другому читанні, і в цілому цей закон підтримало 245 нардепів (244 від правлячої партії «Слуга народу» і один позафракційний).

Ухвалений закон №1012 «Про особливу процедуру усунення президента України з посту (імпічмент)» передбачає, що нардепи можуть відсторонити президента «винятково у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину».

Підставою для ініціювання імпічменту є «письмове подання, підписане більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України, підписи яких не відкликаються».

На підставі такого подання має бути створена тимчасова слідча комісія Верховної Ради, призначено спеціального прокурора.

Як повідомляється у пояснювальній записці до документа, після ухвалення парламентом рішення про звинувачення президента Верховна Рада буде звертатися до Конституційного Суду (для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення президента з посту в порядку імпічменту) і Верховного Суду (для отримання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується голова держави, містять ознаки державної зради або іншого злочину).

Рішення про імпічмент буде вважатися ухваленим, якщо за нього проголосує не менше трьох чвертей народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради.

У разі неприйняття парламентом постанови про імпічмент президенту, головуючий від імені парламенту має перепросити у голови держави.

12 червня тодішній голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про тимчасові слідчі комісії, в якому передбачені положення про введення процедури імпічменту президента, і передав його на підпис президенту Володимиру Зеленському.

Проект закону про імпічмент голови держави Зеленський подав до Верховної Ради ще 29 травня.

Дивитись ще: