У ПАРЄ закрили провадження щодо депутата Гончаренка

Новини України та світу
Ірина Требунських
22 Червня 2021, 13:48
Фото з Facebook
Ірина Требунських
22 Червня 2021, 13:48

Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вирішив закрити провадження, відкрите щодо народного депутата Верховної Ради Олексія Гончаренка. Про це депутат повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Гончаренко нагадав, що провадження розпочате через демонстрацію українського прапору, що належить бійцю, який воював на Донбасі. Друга ситуація ― під час свого запитання канцлерці Німеччини Ангелі Меркель представник Верховної Ради назвав Володимира Путіна вбивцею. У відповідь скаргу надіслав голова делегації Росії Петро Толстой.

Обидві ці дії не заборонені жодними правилами ПАРЄ. На жаль, санкції по скарзі Толстого за образу його та Путіна залишаються в дії, на цій сесії у мене не буде слова, але я продовжую роботу в комітетах і кулуарах, — написав нардеп.

Окремо Гончаренко подякував українцям за підтримку в соцмережах, міністерству закордонних справ України, а також грузинським, балтійським та іншим європейським парламентарям.

⚡️Регламентний комітет ПАРЄ ЗАКРИВ справу по другій скарзі щодо мене, яка стосувалася українського прапора і питання "...

Posted by Олексій Гончаренко on Monday, June 21, 2021

Нагадаємо, 20 квітня між Олексієм Гончаренком і Хендріком Демсом стався конфлікт. Гончаренко хотів показати прапор України з Донбасу з отворами від російських куль. Демс зауважив, що «подібне не дозволено у ПАРЄ». Олексія Гончаренка позбавили слова у ПАРЄ через скаргу Петра Толстого. Той поскаржився за те, що Гончаренко на зимовій сесії назвав його антисемітом, українофобом та негідником.

Як повідомляли «Кримські новини», українська делегація на сесії ПАРЄ збирає підписи під заявою щодо провокацій Росії. Під заявою парламентарів ПАРЄ поставили підпис, окрім України, національні делегації Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Швеції, Грузії, Румунії, Азербайджану.