У ПАРЄ через український прапор вимикають мікрофон, а голова Асамблеї буде спостерігачем на виборах до Держдуми РФ

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
20 Квітня 2021, 16:50
Тетяна Нікішина
20 Квітня 2021, 16:50

Сьогодні, 20 квітня, між нардепом, членом української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Олексієм Гончаренком сталася суперечка з президентом ПАРЄ Хендріком Демсом.

Відео моменту інциденту нардеп опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Президент ПАРЄ Хендрік Демс зупинив мій виступ і пригрозив дисциплінарними санкціями за те, що я показав прострелений прапор України з фронту на Донбасі, — написав Гончаренко.

За словами члена української делегації, він вирішив показати прапор України з отворами від російських куль, що належить бійцю, який воював на Донбасі, і в такий спосіб нагадати, що в проєкті доповіді про стратегічні пріоритети Асамблеї «немає ані слова про територіальну цілісність та суверенність держав-членів Ради Європи, про мирне вирішення конфліктів в Європі».

Як видно на відео, президент ПАРЄ декілька разів намагався зупинити Гончаренка, кажучи, що подібне не дозволено в ПАРЄ, але той не реагував. Після цього Демс сказав: «Це неймовірно», і Гончаренку вимкнули мікрофон.

Це вже не вперше, коли ви грубо зловживаєте своїм правом на виступ. Це востаннє, коли відбувається подібний інцидент за вашої участі під моїм головуванням, — заявив президент Асамблеї.

Також на відео чутно, що Гончаренко намагається вигукувати щось із місця, натомість Демс попросив його вийти з зали.

Пані Меркель під час свого виступу сьогодні нагадувала, що ПАРЄ — це «совість Європи». За скільки ж російських срібників продали цю совість? — запитує Гончаренко у власному дописі.

⚡Відео інциденту! Президент ПАРЄ Хендрік Демс зупинив мій виступ і пригрозив дисциплінарними санкціями за те, що я показав прострілений прапор України з фронту на Донбасі!Під час сьгоднішньої сесії ПАРЄ йшло обговорення стратегічних пріоритетів Асамблеї. Я вирішив нагадати про те, що в проекті доповіді чомусь немає ані слова про територіальну цілісність та суверенність держав-членів Ради Європи, про мирне вирішення конфліктів в Європі. І це в той час коли в Європі, на сході України триває війна! Я показав прапор України з дірками від російських куль. Прапор бійця, який воював на Донбасі. і після цього президент ПАРЄ Хендрік Демс зупинив мій виступ і пригрозив дисциплінарними санкціями! Ви все можете побачити на відео.Пані Меркель під час свого виступу сьогодні нагадувала, що ПАРЄ — це "совість Європи". За скільки ж російських срібників продали цю совість?

Posted by Олексій Гончаренко on Tuesday, April 20, 2021

За декілька годин Гончаренко продовжив обговорення, бо багато користувачів пишуть, мовляв, в ПАРЄ заборонено показувати прапор або інші візуальні символи.

Вчора на сесії під час виступу члени вірменської делегації показували фото загиблих вірменських солдат внаслідок війни в Нагорному Карабасі. Це не питання: можна чи ні. Це питання до президента ПАРЄ, який має упереджене ставлення до української делегації, яка активно лобіює виключення Росії з ПАРЄ, — відповів Гончаренко.

Окрім того, Гончаренко повідомив, що президент ПАРЄ погодився бути спостерігачем на виборах до Державної Думи Росії.

Вибори, нагадаю, пройдуть і в окупованому Криму(!). Ну і те, що опозицію не допустять до виборів, ми ж теж чули та знаємо.
Але, звісно ж, я порушив правила, бо дістав прапор України, — констатує член української делегації.

Ну і наостанок, новина за сьогодні: президент ПАРЄ погодився бути спостерігачем на виборах до ДержДуми Росії. (Вибачте,...

Posted by Олексій Гончаренко on Tuesday, April 20, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», українська делегація на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи збирає підписи під заявою про провокації Російської Федерації. Під заявою парламентарів ПАРЄ поставили підпис, окрім України, національні делегації Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Швеції, Грузії, Румунії, Азербайджану.