У Німеччині відхилили скаргу екологів на будівництво «Північного потоку-2»

Новини України та світу
Ірина Требунських
01 Квітня 2021, 17:27
Ірина Требунських
01 Квітня 2021, 17:27

Федеральне відомство із судноплавства і гідрографії Німеччини (BSH) відхилило скаргу щодо дозволу на будівництво газопроводу «Північний потік-2». Як повідомляє сайт BSH, скаргу в січні подали німецькі природоохоронні організації Deutsche Umwelthilfe (DUH) і Німецький союз охорони природи та біорізноманіття (NABU).

Після всебічної експертизи навколишнього середовища, надане схвалення продовжує залишатися законним. Проєкт не матиме значних наслідків для морського середовища та птахів у заповіднику «Померанська бухта», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що через скарги природоохоронних організацій проведення будівельних робіт «Північного потоку-2» на ділянці завдовжки 16,5 км у німецькій винятковій економічній зоні призупинили.

Згідно з висновками BSH, роботи, які проводитиме судно якірного типу, не призведуть до «значних наслідків для морської екосистеми і заповідної для птахів зони» у Померанській бухті. При цьому німецькі фахівці зазначили, що роботи «будуть безпечними», навіть якщо триватимуть довше та проводитимуться більшою кількістю техніки.

Раніше Служба зовнішньої розвідки України повідомила, що під час добудови гілки «Б» проєкту газопроводу «Північний потік-2» Росія нехтує технологічними та екологічними обмеженнями.

Нагадаємо, 15 січня Федеральне морське і гідрографічне агентство Німеччини продовжило дозвіл на будівництво газопроводу «Північний потік-2» в економічній зоні країни. Вже 19 січня дія дозволу на проведення робіт з будівництва газопроводу в німецьких територіальних водах була призупинена.

Як повідомляли «Кримські новини», з метою обходу санкцій щодо проєкту «Північний потік-2» Росія діє одразу за кількома напрямами.