У Німеччині призупинено будівництво газопроводу «Північний потік-2»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
19 Січня 2021, 12:33
Асіф АлієвQHA
19 Січня 2021, 12:33

Дія дозволу на ведення робіт з будівництва газопроводу «Північний потік-2» у німецьких територіальних водах призупинена.

Таке рішення, як повідомляє DW, ухвалене Федеральним агентством з морського судноплавства і гідрографії у зв'язку із отриманням апеляції природоохоронних організацій Deutsche Umwelthilfe (DUH) і Німецького союзу охорони природи та біорізноманіття (NABU).

Цим організаціям вдалося опротестувати видачу дозволу на будівництво російського газопроводу на високому рівні.

Роботи з укладання труб були припинені в грудні 2019 року через санкції США щодо європейських підрядників. У травні 2020 року влада Данії заборонила будь-які будівельні роботи в районі острова Борнхольм, пояснивши це нерестом тріски. У грудні минулого року роботи відновилися, незадовго до Нового року було прокладено труби на ділянці протяжністю у 2,6 кілометра у винятковій економічній зоні Німеччини.

Будівництво «Північного потоку-2» викликало бурхливі дискусії у низці країн. Зокрема, США вказують на загрозу залежності ЄС від російського газу. Після резонансного отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, у Німеччині та Європі почалися дискусії про можливе введення санкцій, які стосуються цього газопроводу.

Нагадаємо, 15 січня Федеральне морське і гідрографічне агентство Німеччини продовжило дозвіл на будівництво газопроводу «Північний потік-2» в економічній зоні країни.