У Німеччині повідомили, чому не бачать «жодного шансу» для повернення Росії до G7

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
27 Липня 2020, 11:57
Ольга ПолтавкаQHA
27 Липня 2020, 11:57

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас відкинув пропозицію дозволити Росії повернутися до «Великої сімки» (групи економічно розвинутих держав – G7) після того, як президент США Дональд Трамп порушив це питання. Про це Маас заявив в інтерв’ю німецькому виданню dpa-international.

Причиною видворення Росії були анексія Криму й інтервенція на сході України, – сказав Маас.

За словами міністра, поки вирішення ситуації щодо окупованих Криму і Донбасу немає, він не бачить «жодного шансу» того, що РФ приєднається до G7.

До G7 входять США, Канада, Німеччина, Японія, Франція, Велика Британія та Італія.

Трамп заявив, що запрошення президента Російської Федерації Володимира Путіна на розширений саміт «Великої сімки» є «здоровим глуздом», бо країнам потрібно розмовляти з Кремлем, незважаючи на його політику на міжнародній арені й анексію Криму.

Президент США запропонував Москві повернутися до G7 у травні, коли оголосив про плани перенести щорічний саміт групи на вересень через пандемію коронавірусу. Він сказав, що хотів би розширити список запрошених країн і долучити Австралію, Росію, Південну Корею й Індію.

Нагадаємо, Росію виключили з G7 після анексії Криму у 2014 році.

21 липні група з 12 сенаторів США на чолі з демократом Діком Дурбіним опублікували резолюцію, в якій виступають проти повернення Росії до «Великої сімки».

Як повідомляли «Кримські новини», у грудні 2019 року Палата представників Конгресу США підтримала резолюцію, якою закликала не повертати Росію до «Великої сімки», зокрема, через окупацію Криму і війну на Донбасі.