В МЗС України відреагували на затримання в Мінську російських бойовиків ПВК «Вагнера»

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
30 Липня 2020, 14:06
Ольга ПолтавкаQHA
30 Липня 2020, 14:06

Речниця МЗС України прокоментувала затримання білоруськими правоохоронцями російських бойовиків.

Як зазначається, МЗС уважно слідкує за ситуацією навколо затримання білоруськими правоохоронцями декількох десятків російських бойовиків, серед яких можуть бути ті, хто воював проти України на Донбасі.

Україна давно попереджала, що учасники російських окупаційних сил та незаконних збройних формувань, які брали участь у бойових діях на Донбасі, використовуються в інших точках світу і становлять загрозу.

Викриття цих бойовиків в Білорусі підтверджує, що вони можуть бути використані для дестабілізації ситуації в Білорусі напередодні президентських виборів. У зв’язку із цим наголошуємо, що Україна розвиває добросусідські відносини з сусідньою Білоруссю, всебічно підтримує її суверенітет і незалежність, — наголосили в МЗС.

Як стало відомо, затриманих в Білорусі росіян підозрюють у підготовці терактів. Як сказав держсекретар білоруської Ради безпеки Андрій Равка, стосовно затриманих в Білорусі громадян Росії порушено кримінальну справу про підготовку терактів. Білоруська влада стверджує, що затримані пов'язані з приватною військовою компанією (ПВК) "Вагнера".

Посол Росії в Мінську Дмитро Мезенцев повідомив, що МЗС Білорусі запросило його на зустріч у четвер, в першій половині дня. Темою обговорення буде затримання понад 30 росіян, пов'язаних з ПВК.

У свою чергу в Держдумі та Раді Федерації заявили, що Росія не зацікавлена ​​в дестабілізації ситуації у Білорусі.

29 липня білоруське державне агентство "БелТА" повідомило, що співробітники правоохоронних органів затримали в санаторії під Мінськом 32 бойовиків іноземної приватної військової компанії "Вагнера". Увечері того ж дня ще одна людина була затримана на півдні країни.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про «брудні наміри» Росії. Лукашенко назвав це «надзвичайною подією» і доручив «звернутися негайно до відповідних структур Російської Федерації, щоб вони пояснили, що відбувається».

Як повідомляли «Кримські новини», «Білорусь 1» опублікувала фото паспорта одного із затриманих. Хоч паспорт російський, та місцем народження вказана Україна. Російський паспорт затриманому видали у березні 2019 року.