У музеї Революції гідності обшук: стало відомо, що вилучили

Новини України та світу
Хельга Полтавка
19 Листопада 2020, 13:08
Хельга Полтавка
19 Листопада 2020, 13:08

Під час сьогоднішнього обшуку в Національному музеї Революції гідності, правоохоронці вилучили носії інформації та фінансово-господарську документацію.

Про це повідомив директор Національного музею Революції гідності Ігор Пошивайло на своїй сторінці у Facebook.

Думав відкривати міжнародний науковий форум "Революція Гідності: на шляху до історії". Але о 7 ранку увірвалися до хати з обшуком слідчі поліції та СБУ. Так само зранку ці ж хлопці заблокували роботу двох приміщень Національного музею Революції Гідності. Вилучено носії інформації (неправомірно) і документацію щодо фінансово-господарської діяльності, — написав він.

Пошивайло опублікував фото, як чоловік зі слідчого управління заповнює якісь документи.

Директор музею вважає, що обшук напередодні річниці початку Революції гідності – не випадковість.

"Такі дії у переддень Дня Гідності та Свободи, коли основні заходи з відзначення річниці Майданів і резонансні заяви-звернення — на Музеї, це — випадковість?", — написав Пошивайло.

Довідка: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності – музейна науково-дослідна, культурно-освітня та науково-методична державна інституція, що належить до сфери управління Українського інституту національної пам’яті.

Його було створено розпорядженнями Кабміну від 18 листопада 2015 року. Указом президента від 12 квітня 2016 року музей має статус "національний".

Музей було започатковано громадською ініціативою "Музей Майдану/Музей Свободи", яка розпочала практичну діяльність зі створення музею як багатофункціонального музейного комплексу. 

Музей власних експозиційних площ не має. Виставки ведуться на партнерських майданчиках.

Нагадаємо, 18 січня 2016 року директором музею було призначено одного із ініціаторів його створення, голову правління ГО "Музей Майдану" – Ігоря Пошивайла.