У Москві при спробі продати скіфське золото затримали соратника Аксьонова

Новини України та світу
Хельга Полтавка
20 Листопада 2020, 17:11
Хельга Полтавка
20 Листопада 2020, 17:11
Фото: dumskaya.net

У Москві був арештований на два місяці колишній депутат Одеської міськради від Партії регіонів Олег Марков. Його підозрюють у контрабанді золотих виробів, що представляють історичну цінність.

Марков був затриманий в одному з бізнес-центрів. Про це пишеРИА «Новый День».

Суд задовольнив клопотання слідства і обрав Маркову Олегу запобіжний захід у вигляді взяття під варту на два місяці. Він підозрюється за ч. 1 ст. 226.1 (Незаконне переміщення через кордон Росії культурних цінностей у великих розмірах), —- повідомили в суді.

Марков свою провину в контрабанді золота періоду Залізного віку заперечує.

«За версією слідства він намагався збути ювелірні прикраси, які належать до "скіфського золота". Свою провину в цьому злочині він не визнає», — заявив адвокат Маркова Сергій Булаєв.

Адвокат додав, що експертизи виробів, які були вилучені в ексдепутата, ще не було.

«Слідство не довело факт того, що золоті вироби незаконно через кордон РФ перевіз саме Марков. А збут ювелірних виробів, що навіть представляють історичну цінність, сам по собі не є злочином», — сказав Булаєв.

Нагадаємо, в січні 2014 року Олег Марков був затриманий в Москві після скоєного ним в центрі міста ДТП. Російське «правосуддя» відпустило його на свободу, а не екстрадувало в Україну, де він був підозрюваним в організації штурму одеського УВС 23 жовтня 2013-го.

Нагадаємо, Росія судиться з Україною за колекцію "скіфського золота", вивезеного з окупованого Криму на початку 2014-го року. Після окупації півострова музей Аллард Пірсона в Амстердамі, де виставлялася колекція, вирішив не передавати експонати ні Україні, ні Криму до рішення компетентного судді або угоди між сторонами.