У Москві на марші за Голунова масові затримання. Серед них Навальний і журналісти провідних російських видань | QHA media

У Москві на марші за Голунова масові затримання. Серед них Навальний і журналісти провідних російських видань

12 Червня 2019, 15:30
Фото: Twitter/Alexey Navalny
Закрити

Сьогодні, 12 червня, у центрі Москви триває марш, який спочатку планували провести на підтримку кореспондента «Медузи» Івана Голунова, якого вчора звільнили з-під домашнього арешту. За годину після початку ходи силовики перекрили декілька вулиць, де мала проводитися хода, і почали затримання, повідомляє «Дождь».

Влада Москви стверджує, що марш є непогодженим, закликавши громадян «не піддаватися на провокації і утриматися від участі у несанкціонованому заході».

Дослідник Amnesty International Олег Козловський опублікував на своїй сторінці у Twitter пост, в якому розповів, що поліцейські просили людей залишити мітинг або зняти футболки з написом «Я/Ми Іван Голунов», але їх усі ігнорують. 

Також відомо, що силовики затримували людей вибірково, «висмикуючи» їх з натовпу.

За даними ОВД-Инфо, на площі на Чистих прудах затримали більше 90 учасників акції. Серед затриманих — політик Олексій Навальний, а також журналісти провідних видань РФ, який виконували редакційне завдання. Одним з таких також став продюсер німецького видання Der Spiegel Олександр Чернишов, який прийшов на акцію у якості журналіста з прес-картою і печаткою МЗС.

Канал RTVi опублікував відео, на якому поліцейські під час затримання людини б’ють її головою об металевий стовп.

За останніми даними, заарештованих зараз розвозять як мінімум у п’ять відділів поліції.

QHA media повідомляло про затримання Івана Голунова і реакцію навколо цієї справи. Проти нього порушили кримінальну справу за незаконне виробництво, збут або пересилання наркотиків і відправили його під домашній арешт на два місяці. Колеги журналіста пов’язали його затримання з професійною діяльністю, так як він спеціалізувався на розслідуваннях про роботу московської мерії і столичних ринків.

В окупованому Росією Криму регулярно відбуваються утиски громадянських журналістів і активістів, які розповідають про переслідування кримськотатарських і українських активістів російською владою. Декілька громадянських журналістів перебувають під арештом. Незабаром після анексії місцеві ЗМІ, які не виявляють лояльність до нового режиму, були закриті або змушені залишити півострів. Силовики вривалися в редакції з обшуками, вилучали обладнання, порушували справи проти журналістів.

Дивитись ще: