У Міноборони Німеччини пропонують питання «Північного потоку-2» поставити у залежність від поведінки РФ

Новини України та світу
Хельга Полтавка
13 Квітня 2021, 16:54
Хельга Полтавка
13 Квітня 2021, 16:54

Міністерка оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер пропонує пов'язати питання поставок газу недобудованим трубопроводом «Північний потік-2» з поведінкою Росії.

Про це вона заявила за підсумками перемовин з головою Пентагону Ллойдом Остіномповідомляє DW.

Вона зазначила, питання щодо мораторію на будівництво незадовго до завершення проєкту є дискусійним.

Якщо продовжити реалізацію «Північного потоку-2», то питання про обсяги транспортування газу треба поставити в залежність і від поведінки Росії, — повідомила міністерка оборони ФРН.

Зазначимо, міністр оборони США Ллойд Остін прибув у Берлін у вівторок, 13 квітня. Під час візиту він зустрівся з німецькою колегою Аннегрет Крамп-Карренбауер з метою врегулювання оборонних зв'язків.

Ключовим каменем спотикання, який може виникнути під час обговорень, є газопровід «Північний потік-2», який також має наслідки для безпеки. Вашингтон вважає, що підводний газопровід між Росією і Німеччиною зробить Берлін і Європу надто залежними від російських енергоносіїв. Трубопровід майже завершено, і уряд Німеччини відмовився припинити участь у проєкті, — йдеться у повідомленні.

Водночас 13 квітня німецька природоохоронна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH) зажадала від суду Гамбурга скасувати рішення регулятора, який раніше видав дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» у водах Німеччини.

Також повідомлялось, що у Білому домі обговорюють можливість призначення спецпредставника США з «Північному потоку-2», який має сприяти закриттю газопроводу.

Як повідомляли «Кримські новини», у Німеччині призупинено будівництво газопроводу «Північний потік-2», таке рішення ухвалило Федеральне агентство з морського судноплавства і гідрографії.