У Львові заплановано акцію на підтримку підприємців з Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
28 Травня 2021, 12:20
Хельга Полтавка
28 Травня 2021, 12:20

У суботу, 29 травня, о 12:00 годині малий бізнес і жителі Львова планують організувати акцію на підтримку орендарів місцевого торгівельного центру (ТЦ), серед яких заклад «Кримська перепічка», власниками якого є переселенці з окупованого Росією Криму.

Про це пише місцеве видання zaxid.net.

Мешканці протестують проти вимоги власників ТЦ звільнити площу через проведення капітального ремонту. Орендарі вважають, що це лише, щоб виселити їх, а на цьому місці відкрити великий мережевий супермаркет, — йдеться у повідомленні.

Переселенці з Сімферополя шість років тому орендували приміщення у ТЦ «Інтерсіті» й відкрили «Кримську перепічку». З тих пір місце стало відомим у Львові, з'явилися постійні клієнти.

14 травня цього року працівники установи отримали листа від власників ТЦ з вимогою звільнити орендоване приміщення.

Я там працюю, маю можливість заробити там гроші і сплатити своє орендоване житло. Це проєкт, і ми спочатку, коли Оксана (засновниця закладу Оксана Новікова, — прим. ред.) починала, обговорювали, що це майданчик зі збереження кримської ідентичності. Там представлена культура кримських татар, — заявив представник кримськотатарської громади і працівник «Кримської перепічки» Ернест Абкелямов.

Сьогодні у ТЦ «Інтерсіті», який є дочірнім підприємством «Інтергал-Буд», коментувати своє рішення відмовилися. Проте надіслали текстовий документ у відповідь на звернення.

Також у «Інтерсіті» вважають, що «…орендарі вдались до відвертого шантажу, погрожуючи залучити громадські організації, з метою блокування діяльності нашого підприємства та інших орендарів».

Представниця «Інтергал-Буд» Катерина Джичка раніше пояснювала розрив договорів з підприємцями «баченням інвестора».

«Чи повернуться підприємці на свої площі — питання площі й безпосередньо їх планів. Спрогнозувати я не можу. Що стосується ремонту, то в інвестора є своє бачення, яким чином він це буде виконувати. Чому ми повинні пояснювати, чому перший поверх, а не другий-третій. Кожен бізнес, який вкладає кошти в орендоване приміщення, розраховує на певний термін окупності. Сумніваюся, що «Кримська перепічка» не розраховувала на свій термін окупності, орендоване приміщення не є власністю і не можна розраховувати і бути впевненим, що ми завтра його продамо в цілому новому власнику», — повідомила представниця компанії.

Як повідомляли «Кримські новини», у квітні підприємцям виплатили перші 200 мільйонів гривень «карантинної» допомоги.