У Лондоні пройде зустріч глав МЗС, чиї громадяни загинули через авіакатастрофу українського літака в Ірані | QHA media
13 Січня 2020, 15:59

У Лондоні пройде зустріч глав МЗС, чиї громадяни загинули через авіакатастрофу українського літака в Ірані

Закрити

За два дні у Лондоні відбудеться зустріч керівників МЗС країн, чиї громадяни загинули через катастрофу українського літака в Ірані.

Про це повідомив BBC Україна міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

За його словами, під час зустрічі п’ять міністрів «скорботних країн» будуть напрацьовувати кроки, які вони вживатимуть поодинці та разом, щоб притягнути причетних до відповідальності.

Він також розповів, що після розмови з президентом Ірану Хасаном Рухані Україна офіційно направила дипломатичну ноту, «у якій перерахувала кожен крок, який зробить українська влада, все, чого ми очікуємо від іранського уряду, а також кожну міжнародну норму, яка була порушена».

Сподіваюся, іранська влада серйозно усвідомлює, яким подіям вона дозволила трапитися, – додав міністр.

8 січня у результаті авіакатастрофи українського літака поблизу Тегерана загинули усі 176 пасажирів та членів екіпажу, серед яких 11 громадян України — дев’ять членів екіпажу і двоє пасажирів. Більшість пасажирів були громадянами Ірану та Канади.

Представники авіакомпанії МАУ заявили, що літак Boeing 737-800 був справним, і не допускають помилку екіпажу. За їхніми словами, повітряне судно проходило технічний огляд 6 січня.

Сьогодні Служба безпеки України за дорученням Офісу генпрокурора почала досудове розслідування за фактом аварії літака Boeing 737 компанії “Міжнародні авіалінії України” за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Дивитись ще: