У Києві вирішили продовжити локдаун: які діятимуть обмеження

Новини України та світу
Хельга Полтавка
14 Квітня 2021, 16:01
Хельга Полтавка
14 Квітня 2021, 16:01

Міська влада Києва вирішила продовжити дію жорстких карантинних обмежень.

Про це на брифінгу заявив мер Києва Віталій Кличко.

Обмеження діятимуть до 30 квітня.

Оскільки епідеміологічна ситуація в столиці суттєво не поліпшується, сьогодні вранці комісія з надзвичайних ситуацій міста ухвалила рішення про подовження суворих обмежувальних заходів у Києві на два тижні, — сказав Кличко.

Він наголосив, що у міської влади немає іншого вибору, інакше медична система не впорається з напливом хворих на коронавірус і смертей буде ще більше.

Як пояснив мер столиці, таке рішення продиктоване тим, що за 10 днів чинного локдауну, епідеміологічна ситуація в столиці суттєво не поліпшилася.

На час дії посиленого карантину діятимуть такі обмеження:

  • Залишаться закритими усі школи і дитячі садочки.
  • Увесь громадський транспорт – і наземний, і метро – працюватиме поки за спеціальними перепустками. Тобто винятково для перевезень працівників підприємств критичної інфраструктури.
  • Заклади громадського харчування працюють тільки на винос чи доставку.
  • Не працюватимуть продуктові ярмарки.

Кличко також закликав керівників установ, підприємств та закладів відправити співробітників на дистанційну роботу або, кому можливо, надати відпустки.

Нагадаємо, з 23 березня Київ знаходиться у «червоній» зоні карантину.

«Минулої доби в місті виявили 1457 інфікованих. Померли 47 людей. До лікарень столиці минулої доби госпіталізували 225 пацієнтів з діагнозом COVID-19. А також 311 хворих — з підозрою на коронавірус та пневмоніями. Тобто загалом в стаціонари медзакладів за добу потрапили 536 людей», — повідомив мер.

Загалом у стаціонарах медзакладів столиці сьогодні лікується 4261 хворий на коронавірус. 3173 пацієнти — у важкому стані. Кисневу підтримку отримують 3728 людей. Під апаратами ШВЛ — 65 хворих. Заповненість ліжок в комунальних медзакладах сьогодні — майже 71%.

Нагадаємо, через зростання захворюваності та смертності від коронавірусу Київ з 5 квітня посилив карантинні обмеження. У місті закрили усі школи й дитячі садочки. Увесь громадський транспорт – і наземний, і метро – працює за спеціальними перепустками.