У Києві викрили ботоферму на 18 тисяч акаунтів

Новини України та світу
Ірина Требунських
01 Березня 2021, 17:
Ірина Требунських
01 Березня 2021, 17:

Троє мешканців Києва на замовлення кураторів з країни-агресора і деяких українських політичних сил організували ботоферму потужністю понад 18 тисяч акаунтів. Діяльність ботоферми заблоковано Службою безпеки України.

Під час досудового розслідування встановлено, що троє чоловіків, зокрема у жовтні 2020 року, під час місцевих виборів розповсюджували дезінформацію про ситуацію в Україні. Заробляли «накручуванням» голосів у соцопитуваннях, коментуванням окремих лідерів громадської думки та політичних діячів, штучно збільшували кількість замовних перепостів. 

Оплата за послуги проходила через заборонені російські електронні гаманці. Це забезпечувало анонімність замовників необхідних меседжів у соцмережах. Вартість варіювалась від складності технічних завдань і специфіки цільової аудиторії, — інформують в СБУ.

Під час обшуків правоохоронці виявили в організаторів ботоферми програмні продукти, які перебувають під санкціями, вилучили комп’ютерну техніку і сім-картки, які використовували у протиправній діяльності.

Тривають слідчі дії.

Як повідомляли «Кримські новини», кіберфахівці СБУ викрили координовану з РФ міжрегіональну мережу з шести інтернет-агітаторів, які у соцмережах закликали до повалення конституційного ладу і захоплення державної влади. Один з них підбурював до фізичної розправи над правоохоронцями.